פלייאוף 2018 ב-NBA מתקרב אל שלבי ההכרעה, כאשר הגמרים האזוריים – שיציגו את יוסטון נגד האלופה המכהנת גולדן סטייט במערב, ואת הסגנית קליבלנד נגד בוסטון במזרח – יתחילו בשבוע הבא. בוסטון תארח את קליבלנד למשחק הראשון ביום ראשון (22:30), ויוסטון תארח את גולדן סטייט (שלישי, 4:00).

גמר המערב נחשב לאחד המרתקים והצמודים ביותר של השנים האחרונות, כאשר לדעת רבים המנצחת בו תזכה באליפות. יוסטון, שסיימה עם המאזן הטוב בליגה בעונה הסדירה, מגיע עם הצמד הנהדר בקו האחורי של כריס פול וג’יימס הארדן, אך מאמן האלופה, סטיב קר, לא קונה את ההייפ סביב הטקסנים.

קר וקרי (רויטרס)

“אני אוהב את המקום שבו אנחנו נמצאים. יוסטון מסוכנת ורעבה, אבל לנו יש טבעות אליפות. זה מקום די טוב להיות בו, לדעתי. בתור אדם שזכה באליפויות שחקן וכמאמן, אני יכול להעיד שהאליפות הראשונה היא זו שהכי קשה לזכות בה, ועם הספק הזה יוסטון תצטרך להתמודד. אנחנו מוכנים”, אמר מאמן האלופה.

גם דריימונד גרין, אחד מעמודי התווך של הקבוצתה, התייחס למפגש מול אלופת המערב הנוכחית: “הם דיברו כל העונה על כך שהם בנויים כדי לנצח אותנו. הם סוג של אובססיביים אפילו, הייתי אומר. לנו יש מטרה. הגענו לשלושה גמרים רצופים, וזכינו פעמיים באליפות. למה שנחשוב על היריבה בכלל? אנחנו מתרכזים בפרס הגדול. הם דיברו הרבה העונה, הגיע הזמן לשחק”.