סבב המשחקים הראשון של פלייאוף ה-NBA סיפק הלילה (בין ראשון לשני) הפתעה, כשקליבלנד קאבילרס הפסידה 98:80 לאינדיאנה פייסרס ואיבדה את יתרון הביתיות שלה. לברון ג'יימס, שסיפק טריפל דאבל מספר 20 בקריירה בפלייאוף, ירה בסיום: "אני הבנאדם האחרון לשאול אותו על קאמבק בפלייאוף. אני תמיד נשאר זהיר. אל תשכחו שהייתי כבר בפיגור של 3:1 בסדרת הגמר ועכשיו רק 1:0, לכן אני האיש האחרון לשאול אותו את כל השאלות ‘איך אתה מרגיש’ האלה".

עוד הוסיף לברון: "היו לנו כמה חבר'ה ששיחקו בפעם הראשונה בסביבה כזו בחוץ והם בהחלט התרגשו. תמיד שואלים אותי 'האם יש משהו שאתה יכול לספר להם על הפלייאוף?' אז כן, הניסיון הוא המורה הטוב ביותר, והם קיבלו אותו היום. אני חושב שכולם יהיו הרבה יותר רגועים והרבה יותר מדויקים במה שאנחנו רוצים לעשות בהמשך, אז זה בהחלט עניין של הרגשה, נראה מה הם הולכים לעשות".

ג'יי אר סמית' מנסה להגיע לכדור (רויטרס)

סיבות להפסד: "אני חושב שהייתה חסרה לנו אינטנסיביות. משחק בעונה הרגילה שונה לגמרי מפלייאוף. זה קורה כל כך מהר, אתה תמיד שומע אנשים אומרים בעונה הרגילה לפעמים זה 'אווירה של פלייאוף'. אז אי אפשר להשוות בכלל. אתה לא יכול לדמות את המהירות הזאת, אתה לא יכול לדמות מה קורה שם, אז היום היה בהחלט מבחן טוב עבור כמה מהחבר'ה הצעירים שלנו, וכמו שאמרתי, אני חושב שהם יהיו הרבה יותר טובים במשחק 2. ולא רק הם, גם החבר'ה הבוגרים יותר, אלה עם הניסיון, כולל אני, אני יכול להיות הרבה יותר טוב. אז אנחנו לוקחים את זה כמו כולם, צריך לחפור עמוק ולא לאבד את משק הבית שלנו".