לא הרבה האמינו הקיץ שדייויד בלאט יישאר בדרושפאקה אחרי העזיבה של הספונסר העשיר דוגוש לטובת פנרבחצ’ה, אבל הוא נשאר. לא הרבה האמינו שהוא יצליח לבנות סגל חזק ותחרותי בתקציב מוקטן, אבל הוא הצליח. ולא הרבה האמינו שהוא יצליח להוציא מהעונה הזו, משהו שלא לדבר על תואר, אבל הוא עשה את זה ובענק.

בלאט חתום על זכייה לא פחות ממדהימה עם דרושפאקה ביורוקאפ לאחר 0:2 מדהים על לוקומטיב קובאן בסדרת הגמר, אליה הגיעה הקבוצה הרוסית בלתי מנוצחת. המאמן הישראלי הצליח עם סגל סביר לכל היותר, מעוטר רק בסקוטי ווילבקין שבוודאי יקבל בעונה הבאה הצעות מכל קבוצה באירופה שיש לה אמצעים, לזכות בתואר במפעל השני בחשיבותו בעונה שבה רק הודו לו שהסכים להישאר בקבוצה הטורקית שירדה מנכסיה.

שחקני דרושפאקה חוגגים יחד עם בלאט (יורוקאפ)

למי ששכח, המאמן הישראלי היה ב-2014 לראשון שקיבל הצעת עבודה לעמוד על הקווים בקבוצת NBA, ולא סתם קבוצה – קליבלנד קאבלירס עם לברון ג’יימס, קווין לאב וקיירי אירווינג. הציפיות היו בשמיים, האגו של הסובבים אותו עוד יותר, אבל המאמן שרק כמה חודשים לפני כן זכה ביורוליג עם מכבי תל אביב, שגם לה היה סגל צנוע וציפיות לא גבוהות מדי, עשה חיל והוביל את הקאבס לגמר המזרח אחרי שסיים במקום השני את העונה הסדירה ורק מכת פציעות טרגית מנעה ממנו לעשות משהו יוצא דופן כבר בעונת הרוקי על חשבון גולדן סטייט.

העונה ההיא עם מכבי תל אביב מאוד מזכירה את זו הנוכחית שהוא חווה בטורקיה. הצהובים מודל 2014 היו צנועים מאוד בתחילת העונה, הסגל לא היה מהיקרים באירופה והציפיות היו בהתאם. אבל אט אט צברה מכבי ההיא של בלאט תאוצה וסיפקה הצגות כל הדרך לתואר על חשבון אריות היבשת. השנה בלאט לא שיחק ממש מול אריות היבשת, אבל הוא בהחלט הוביל מועדון צנוע לקדמת הבמה והביא לו תואר היסטורי, כנראה בדרך לג’וב הבא שיהיה נוצץ בהרבה.

מדיסון סקוור גארדן. הבית החדש? (רויטרס)

כעת, אין ספק שעל המאמן הישראלי הבכיר לשוב ל-NBA. לא מעט קבוצות לוטשות עיניים אל עבר בלאט, כשהבכירה שבהן היא ניו יורק. הניקס כבר התעניינו בעונה שעברה במאמן דרושפאקה, אבל הוא בחר להישאר עונה נוספת במקום שהשיב אותו לעניין אחרי שנזרק מקליבלנד בביקור האחרון שלו בליגה הטובה בעולם.

אין חולק על כך שהמקום שלו צריך להיות בשורה אחת עם המאמנים הטובים בעולם ואם כבר, אז במועדון הכי אייקוני של הכדורסל האמריקאי ולעיני סביבה תומכת וחמה – בלאט ירוויח, הקהילה היהודית תרוויח והכדורסל הישראלי ירוויח מאוד, אולי אפילו את המאמן הבא של נבחרת ישראל.

הכתוב הינו טור דעה