“דייויד בלאט חזר!” נכתב בלא מעט כלי תקשורת ברחבי אירופה. המאמן הישראלי הוביל אמש (שישי) את דרושפאקה לתואר היורוקאפ הנחשק אחרי 59:67 על לוקומוטיב קובאן ו-0:2 בסדרת הגמר על הקבוצה הרוסית. לא סתם נכתב על בלאט שהוא “חזר”. למעשה מאז התקופה כמאמן קליבלנד, הזכייה באליפות המזרח והפיטורים הכואבים בעונה לאחר מכן, המאמן הישראלי לא זכה לנחת, עד הבאזר בסיום המשחק.

עבור הקבוצה הטורקית, הייתה זו הזכייה הראשונה בתולדות הקבוצה ביורוקאפ, מה שמבטיח לה כרטיס כניסה ליורוליג בעונה הבאה. כנשאל אם הוא יהיה האיש שיוביל את הקבוצה במפעל היוקרתי ביבשת, ענה בלאט: “אני לא יודע אם אהיה פה בעונה הבאה”. המאמן לא מסתיר את הרצון שלו לחזור ל-NBA, כשברקע דיווחים על מועמדותו לניו יורק ניקס ולפיניקס גוברים.

אחרי פיטורי ג’ף הורנסק, הניקס העלו הילוך בחיפושי המאמן, כאשר בלאט, יחד עם דייויד פיזדייל ומרק ג’ונסון הם שלושת המועמדים המובילים לתפקיד. בארה”ב בטוחים כי הניקס כבר גיששו אצל פיזדייל ואף צפויים לעשות זאת גם עם הנציגים של בלאט וג’ונסון. 

“אני בר מזל שהייתי חלק מקבוצות שזכו בתארים”, אמר בלאט הנרגש. “זכיתי בהרבה תארים בקריירה שלי, אבל זה ללא ספק אחד החשובים ביניהם. אני חושב שבמשך כל העונה, למרות שהפסדנו כמה משחקים בלי סקוט ווילבקין, היינו טובים כפי שהיינו בגמר הזה, זה תלוי איזו קבוצה מגיעה בכושר טוב יותר. אני גאה בשחקנים שלי, זה לא רק התוצאות, אלא העבודה בכל יום, הם פשוט מחויבים למצוינות. היינו הקבוצה הטובה ביותר ואנחנו ראויים להיות איפה שאנחנו נמצאים”.

עבור בלאט מדובר בעוד תואר יוקרתי לארון התארים שכבר די מלא. אחרי היורוליג, אליפות אירופה עם רוסיה, הארד האולימפי והיורופליג, יש לו גם זכייה ביורוקאפ. למרות זאת, כל מה שמעניין אותו כעת זה בכלל משהו אחר. “אני עכשיו רק רוצה שפנרבחצ’ה תזכה ביורוליג בחודש הבא, ואז אני וז’ליקו אוברדוביץ’ נוכל לחגוג ביחד את שני הגביעים”.