לפי דיווחים ברחבי אירופה, פנאתינייקוס הטילה היום (חמישי) פצצה כבדת משקל, כאשר הודיעה רשמית שהיא עוזבת את יול”ב, לא תשתתף ביורוליג מהעונה הבאה ותעבור לשחק במפעלי פיב”א, ביניהם ליגת האלופות.

לפי הדיווחים, הבעלים דימיטריס יאנאקופולוס יצא זועם מפגישת בעלי המניות של הארגון שנערכה במדריד עם ג’ורדי ברתומיאו וראשי הארגון. היווני עזב את הפגישה עוד לפני סיומו, לאחר שכל הצעותיו לשינויים במפעל לא התקבלו.

מיד בתום הפגישה העלה הבעלים לאינסטגרם תמונה של סמל פיב”א וכתב לצידה: “פנאתינייקוס חוזרת למקום בו הכדורסל תמיד היה צריך להיות… סופי!”. לאחר מכן, העלה תמונה נוספת בה כתב “מאפיית היורוליג” והוסיף: “אנחנו גמרנו איתכם, אף אחד לא משחק עם פנאתינייקוס”.

הסכסוך המתוקשר והמכוער בין הבעלים לבין ראשי המפעל החל לפני כחודשיים, אז הורחק לשנה בשל התבטאויותיו השונות נגד האנשים החזקים ביול”ב, השופטים ואוהדיה של פנרבחצ’ה, בעבר הוא גם איים על שופטים ברצח ובאמירות קשות ביותר ונקנס בסכומי עתק.

את העונה הסדירה ביורוליג סיימה פאו במקום הרביעי עם מאזן נאה של 11:19 והיא תזכה ביתרון הביתיות בפלייאוף הקרוב מול ריאל מדריד. האם הם יסיימו את העונה האחרונה שלהם במפעל הבכיר של יול”ב כאלופים? התשובה בשבועות הקרובים שבוודאי לא יהיו שקטים.