בשנותיו הרבות כמאמן וכעוזר מאמן, זכה דייויד בלאט כמעט בכל תואר אפשרי: אליפויות וגביעים בישראל ובאיטליה, זכיות ביורוליג, זכייה ביורובאסקט, מדליה אולימפית ב-2012 וכמובן זכייה באליפות המזרח ב-NBA ב-2015 עם קליבלנד ולברון ג’יימס.

ב-20:15 יהיה למאמן הישראלי המעוטר הזדמנות להוסיף תואר נוסף ויוקרתי אל ארון הגביעים העמוס שלו, רגע לפני שהוא מקווה לשוב לליגה הטובה בעולם. ניצחון של קבוצתו דרושפאקה במשחק השני בגמר היורוקאפ מול לוקומוטיב קובאן יעניק לו זכייה באחד התארים היחידים בהם לא זכה.

אך המשוכה שעומדת בפני המאמן וקבוצתו היא גבוהה במיוחד. המשחק הראשון בין השתיים היה דרמטי לכל אורכו, ובו ניצחה קבוצתו של בלאט 78:81 לאחר הארכה, והנחילה בתוך כך לקובאן את הפסדה הראשון במפעל העונה. אם תזכה הקבוצה הטורקית בתואר, היא תבטיח את השתתפותה ביורוליג בעונה הבאה, עונה אחת בלבד אחרי שאיבדה את מקומה במפעל הבכיר, וגם תעשה היסטוריה בדמות תואר אירופי ראשון בהיסטוריית המועדון.

מי שהחמיא לבלאט הוא הפורווד שלו, סטנטון קיד, שסיפר בראיון לאתר היורוקאפ: “הסיטואציה בדרושפאקה, עם מאמן כל כך טוב ומעוטר כמו דייויד בלאט, נותנת לי ביטחון. האנרגיות שלו דוחפות את כל הקבוצה ונותנות לנו מוטיבציה ורעב. אנחנו פשוט  סומכים עליו ומאמינים בדרך שלו. הוא אחד המאמנים הטובים באירופה, ונעשה כל מה שהוא יגיד לנו כי אנחנו באמת מאמינים שאיתו אנחנו יכולים לזכות”.