פלייאוף ה-NBA קרוב מתמיד כאשר העונה הסדירה הנהדרת נמצא ממש לפני סיום. אך עוד לפני כן, עלינו לעבור את שלב הפרסים של הליגה הסדירה והעונה קיבלנו תסריט דרמטי ובלתי צפוי עם מתמודדים צבעוניים בקרב על רוקי העונה, שגלש מחוץ לגבולות המגרש.  

דונובן מיצ’ל ובן סימונס, לא היו השמות שהוזכרו בתחזיות בארה”ב כמועמדים מובילים לתואר רוקי העונה. מיצ’ל, הגארד הנפלא של יוטה, נבחר במקום ה-13 בדראפט ואף אחד לא חשב או ציפה לראות ממנו שום דבר קרוב לעונה המופלאה שהציג, שכוללת בין השאר ממוצע של כמעט 21 נקודות למשחק, שבירת שיא השלשות לרוקי (השיא הקודם היה שייך לדמיאן לילארד עם 185 שלשות) וזכייה בתחרות ההטבעות היוקרתית בסוף שבוע האולסטאר. 

דונובן מיצ'ל - לא נשאר חייב לאוסטרלי (רויטרס)

הגארד העצום של פילי מנגד, הוא למעשה כלל לא רוקי, כפי שטרח להתריס מיצ’ל בפני כל נפש חיה בארה”ב שמוכנה הייתה לשמוע. הוא נבחר ראשון בדראפט 2016, אך פציעה בכף רגלו הימנית השביתה אותו לכל העונה. למרות זאת, סימונס חזר ובגדול בעונה הנוכחית עם ממוצעים של 16 נקודות, שמונה אסיסטים ושמונה ריבאונדים למשחק, בעזרתם הוא הוביל את קבוצתו למקום השלישי במזרח על חשבון לברון ג’יימס וקליבלנד. קינג ג’יימס, אגב, היה אחד מהאנשים שהחלו לכנות את סימונס “הנסיך”, כדי לסמנו כיורשו. 

כעת, מיצ’ל וסימונס מתקוטטים ביניהם על תואר “רוקי העונה” באמצעי התקשורת האמריקאיים: “לא נראה לי שסימונס ישן מרוב שהוא חושב על הפרס הזה”, אמר מיצ’ל והוסיף: “אני לא חושב על הפרס, ולמרות שמגיע לי לזכות הוא לא מעניין אותי. ובטח שבן סימונס לא מעניין אותי. כל מה שמעניין אותי זה שהקבוצה תנצח, ותצליח כמה שיותר”.
”זה הטיעון הכי טוב שיש לו? נו באמת. אני במצב טוב אם כך. אני רוקי העונה, ואני בטוח בזה ב-100 אחוז. אין לי תחרות”, הגיב סימונס לעקיצות של שחקן הג’אז.

קווין דוראנט - נגמרו ימי החסד (רויטרס)

בינתיים, אצל האלופה גולדן סטייט החבולה, ששיחררה בתחילת השבוע את עומרי כספי, החליט קווין דוראנט שנגמרו ימי החסד. הפורוורד, שחתם על חוזה ידידותי במיוחד לשחקן ברמתו במועדון (51 מיליון דולר לשנתיים), כדי שהאלופה תוכל להחתים את שון ליבינגסטון ואנדרה איגודאלה, הודיע שינצל את אופציית היציאה בחוזהו הקיץ וידרוש חוזה חדש ומשודרג. על פי הדיווחים בארה”ב, ישנן שתי אופציות: 62 מיליון דולר לשנתיים, או ארבע שנים ו-158 מיליון דולר.