דייויד בלאט מרחק נגיעה מתואר אירופי נוסף אחרי שדרושפאקה רשמה הערב (שלישי) 78:81 גדול על לוקומוטיב קובאן ברוסיה ועלתה ליתרון של 0:1 בסדרת גמר היורוקאפ של הטוב משלושה משחקים, אחרי דרמה גדולה והתמודדות בסימן הגנה עם לא מעט תהפוכות ברבע הרביעי.

שוב, כמו לא מעט פעמים במהלך הקריירה, גם הפעם אלילת המזל הייתה עם המאמן הישראלי, שקבוצתו פיגרה בחמש הפרש 22 שניות לסיום, אך בעזרת איבוד כדור ושלשה גדולה הצליחה לשלוח את המשחק להארכה, שם הטורקים כבר לא הביטו לאחור והנחילו לרוסים הפסד ראשונה העונה במפעל אחרי לא פחות מ-20 ניצחונות.

סטנטון קיד (EUROCUP)

המאמן הישראלי סיכם: “מלבד העובדה שלא היינו טובים בריבאונד, שפרמטר זה פגע בתוכנית המשחק שלנו, למרות זאת – עשינו את הדברים שרצינו להשיג. היו גם טעויות, שזה דבר טבעי, אך ניצחנו משחק שאפשרנו לקובאן לקחת 20 ריבאונדים בהתקפה וקלענו רק ב-26% מחוץ לקשת”.

“מעודד שעל אף שכשלנו בפרמטרים האלה מצאנו דרכים לשחק את המשחק שלנו ולהביא אותם לנקודה שהם היו תחת לחץ גדול”, הסביר המאמן והמשיך: “בסדרות כאלה תמיד קבוצת הבית תגיע עם קוף גדול על הכתף והבאנו את המשחק למצב שאנו יכולים לגנוב את המשחק וכך היה”.