דייויד בלאט וקבוצתו הטורקית, דרושפאקה, הבטיחו לעצמם את הכרטיס לפיינל פור היורוקאפ הערב (שישי). הישראלי וחניכיו יצאו למשחק חוץ מול בודוצ’נוסט כשהם ביתרון 0:1 אחרי שניצחו בטורקיה לפני שלושה ימים 54:57, הפעם הם עשו זאת בצורה נוחה יותר עם 71:78 בסיום ההתמודדות.

בכך הם הפכו לראשונים שמבטיחים כרטיס לחצי הגמר, אחרי שקבוצות כמו באיירן מינכן ורג’יו אמיליה שהגיעו ביתרון 0:1 לסדרות שלהן, ספגו הפסדי חוץ מול הרוסיות, אוניקס קאזאן וזניט סנט פטרסבורג בהתאמה. 

סקוטי ווילבקין הוביל את בלאט פעם נוספת עם 22 נקודות, ג’אג’ואן ג’ונסון הוסיף 12 וסנטון קיד 11. בצד השני בלט קליי גיבסון עם 19. הטורקים חסרו את אקס חולון, ג’יימס בל, ששבר את רגלו במשחק הקודם לפני שלושה ימים ולא ישוב אל הפרקט עד לסיום העונה. מדובר במכה קשה לקבוצתו של בלאט, שתנסה לזכות ביורוקאפ בלעדיו. 

בהמשך, אל דרושפאקה הצטרפה גם לוקומוטיב קובאן קרסנודאר מרוסיה, הראשונה ממדינתה להבטיח מקום בפיינל פור ואליה יכולות כאמור להצטרף עוד שתיים. היא ניצחה 59:80 את גראן קנריה, קבוצתו של גל מקל. הגארד הישראלי לא פתח בחמישייה, עלה מהספסל ותרם 11 נקודות ו-5 אסיסטים. דמיטרי קולאגין צלף 32 בצד השני והיה המצטיין במשחק. 

גל מקל. סוף המסע (טוויטר)