במאמץ להציל את העונה הנוכחית, שנפתחה בצורה לא רעה כלל, אך נמשכה בצורה זוועתית, קליבלנד רשמה אמש (חמישי) את שינוי הסגל הכי גדול בליגה, תוך פחות משלוש שעות עד סיום חלון הטריידים. לא פחות משישה שחקנים עזבו את הקאבלירס וארבעה חדשים הגיעו, במטרה להחיות את הסגל השבע והעייף של המועדון.

הג’נרל מנג’ר הצעיר של קליבלנד, קובי אלטמן, הסביר כי: “צעדנו אל עבר מוות איטי ודאי, אבל עכשיו אני מאוד מתרגש מהחבר'ה החדשים שיש לנו, ואני מאוד נלהב ממה שהם יביאו לשולחן.  אני חושב שאנחנו הולכים להיות אנרגטיים יותר, ואנחנו פשוט הולכים להיות מהנים שוב, ומהנים לצפייה”.

קובי אלטמן (איציק בלניצקי)

"אני חושב, במידה רבה, שהתייחסנו לתרבות הבנייה של קליבלנד", הוסיף אלטמן. "ואני דמיינתי הרבה אנשים במסיבות העיתונאים שהיו סביב הקבוצה שלנו וראו את חוסר האנרגיה והתלהבות, וזה היה ממש מאכזב מבחינתי. הטרייד של אייזאה תומאס? זה לא משהו שרציתי לעשות, כשאתה מביא שחקן בקליבר שלו במסגרת טרייד ענק בקיץ והוא החלק העיקרי בו, אתה מצפה לראות את זה עובד. הוא עשה עבודה אדירה כדי לחזור לכשירות. אבל השאלה הגדולה היא האם הכל עבד יחד?”.

עזיבתו של דוויין ווייד למיאמי לאחר הבאתם של רודני הוד וג’ורדן קלארקסון: “שאלתי את עצמי האם ‘זה הוגן עבור דוויין?’, האם בשביל זה הוא הצטרף (להיות שחקן בקצה הרוטציה) ועל כן שוחחתי עם מיאמי. כמובן שהייתי חייב לעדכן את לברון במהלך, כי אחת הסיבות שווייד הגיע היא ג’יימס. רצינו לתת לו צ’אנס לשוב הביתה ולדעתי הוא והסובבים אותו מאוד מעריכים את המהלך הזה. אני מודה מאוד לדן גילברט על הגיבוי שנתן לי, כי היה לי מאוד חשוב שנחזיר ללברון ג’יימס את חדוות המשחק, הוא כל כך טוב, תמיד דואג לחברים שלו בקבוצה ואני לא רוצה לומר שהוא לא האמין בקבוצה שהייתה לנו”.