זה לא היה קל, אך מכבי תל אביב רשמה הערב (חמישי) 82:94 חשוב על ברצלונה בהיכל מנורה מבטחים ושיפרה את סיכוייה לסיים בין שמונת המקומות הראשונים, שמובילים לשלב הבא ביורוליג. החבורה של נבן ספאחיה הפגינה יכולת התקפית משובחת ורשמה את ניצחונה ה-12 ביורוליג, כשחמישה שחקנים בצהוב קלעו בספרות כפולות. בעקבות הניצחון, הפער מהמקום התשיעי גדל בשני משחקים אחרי הפסדה של באסקוניה לפנאתינייקוס.

המארחת בצהוב הוכיחה שוב כי היא אחת מקבוצות הבית החזקות באירופה, כשרשמה ניצחון שלישי ברצף בהיכל והתאוששה מהתבוסה לז’לגיריס קובנה במחזור החולף. נוריס קול (14 נקודות) הוביל את ספאחיה וקבוצתו לאורך רוב שלבי המשחק, עד שפייר ג’קסון (18 נקודות) התעורר ברבע המכריע ועזר לצהובים לשמור על הניצחון היקר. מנגד, הספרדים, שהגיעו לאחר פיטוריו של סיטו אלונסו, המשיכו את העונה הנוראית שלהם עם הפסד 15 באירופה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: השחקנים הגיבו היטב ללחץ

כמו בכל התקופה האחרונה, המארחת התקשתה מול הקליעות של יריבתה מחוץ לקשת, כשהספרדים צלפו פעם אחר פעם ל-3 נקודות ולא אפשרו ליריבה מת”א להגדיל את היתרון, אך הצהובים היו גדולים על האורחת מבחינה התקפית ועם אחוזים נהדרים מהשדה (55.3% לשתי נק’) ידעו לתרגם את היתרון המינימלי לניצחון. המשחק החל, כשהספרדים פתחו טוב יותר ועלו ליתרון מהיר של 9 נקודות, אולם המארחת הפכה את התוצאה הודות לרבע שני נהדר ושליטה בריבאונד (29:37).

ברבע השלישי כבר היה נראה שספאחיה וקבוצתו בדרך לניצחון קליל, כשעלו ליתרון 10 נקודות, אך סלים של אנטה טומיץ’ (14 נקודות) וחואן קרלוס נבארו הוותיק הורידו לארבע הפרש בלבד. הקרב הצמוד נמשך, כשהספרדים הצליחו לעלות ליתרון בפתיחת עשר הדקות האחרונות, אך ג’קסון וקול עם פעולות התקפיות מרשימות דאגו לנצל את היכולת הגנתית החלשה שהפגינה היריבה (ספגה 29 נקודות ברבע המכריע) ולהשאיר את הניצחון בהיכל.

נוריס קול ופייר ג'קסון, המצטיינים הערב (איציק בלניצקי)

קלעו למכבי ת”א: פייר ג’קסון 18 נקודות, נוריס קול (6 אסיסטים) 14, דיאנדרה קיין 11, ארטיום פרחובסקי (7 ריבאונדים) ומייקל רול 10 כ”א, ג’ונה בולדן 9, ג’ייק כהן 8, דשון תומאס 7, אלכס טיוס 4 וג’ון דיברתולומאו 3.

קלעו לברצלונה: תומא הרטל 18 נקודות ו-10 אסיסטים, אדם האנגה 17, אנטה טומיץ’ 14, חואן קרלוס נבארו ופאו ריבאס 10 כ”א, ראקים סאנדרס 8 ואדריאן מורמן 5.

ג'ון דיברתולומאו ונוריס קול חוגגים (איציק בלניצקי)

רבע ראשון – 22:23 לברצלונה

חמישיית מכבי ת”א: פייר ג’קסון, דיאנדרה קיין, מייקל רול, ג’ונה בולדן וארטיום פרחובסקי.
חמישיית ברצלונה: תומא הרטל, רודיונס קורקוס, ראקים סאנדרס, אדם האנגה ואנטה טומיץ’.

תפאורת אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)
תפאורת אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)
נבן ספאחיה (איציק בלניצקי)

אחרי דקה וחצי ללא סלים, פרחובסקי רשם דאנק מהדהד, אך האנגה והרטל צלפו מחוץ לקשת וקבעו 2:6. הספרדים המשיכו לשמור על ההפרש הודות לנקודות של סאנדרס והאנגה, בולדן רק צימק מעט עבור המארחת שבפיגור 4 נקודות. טומיץ’ המשיך לעשות ככל העולה על רוחו בצבע והוסיף עוד 4 נקודות רצופות בדרך ל-9:17 ספרדי. שלשה של אדריאן מורמן כבר הגדילה ל-9 הפרש, אך בולדן, טיוס וקול עם ריצת 0:7 גדולה הורידו ל-20:19 בלבד. נקודות של נבארו וכהן שמרו על פער הנקודה עם סיום הרבע, 22:23 לספרדים. 

אדריאן מורמן מול נוריס קול (איציק בלניצקי)
מייקל רול עם הכדור (איציק בלניצקי)
ארטיום פרחובסקי מטביע (איציק בלניצקי)

רבע שני 38:46 למכבי ת”א

לאחר דקה ללא סלים, נקודות של דיברתולומאו וכהן המשיכו את הריצה מהרבע הקודם והפכו את התוצאה, 25:29 לצהובים. המארחת לא עצרה, נקודות של בולדן, תומאס וכהן הגדילו כבר ל-10 הפרש עבור ספאחיה וקבוצתו, 25:35. הצהובים ניסו להגדיל את היתרון, אך פרחובסקי ובולדן החטיאו זריקות פנויות. חדירה יפה של רול החזירה ל-10 הפרש, אחרי דאנק של טומיץ’ מהעבר השני, כשהקטאלונים מתקשים להשיג נקודות קלות ומרבים להחטיא מחוץ לקשת. לאחר לא מעט ניסיונות כושלים ל-3, ריבאס עם שלשה מדויקת חתם את תוצאת החצי הראשון, 38:46 למכבי.

ג'ייק כהן מול אדריאן מורמן ופאו ריבאס (איציק בלניצקי)
דשון תומאס מול אדריאן מורמן (איציק בלניצקי)
נוריס קול מול פאו ריבאס (איציק בלניצקי)

רבע שלישי – 61:65 למכבי ת”א

הספרדים פתחו טוב את הרבע עם נקודות של טומיץ’ והרטל שהורידו ל-5 הפרש בלבד, אולם קול דאג להרגיע את ספאחיה עם שלשה גדולה. טומיץ’ המצוין הוסיף שתיים בצבע והאנגה עם שלשה פנויה ומדויקת, יחד הורידו את קבוצתם לפיגור נקודה בלבד. אסיסט מצוין של הרטל הניב שלשה של סאנדרס שקבעה 53:53 מותח. הצהובים יצאו לריצת 0:7 בראשותו של ג’ון דיברתולומאו ועלו ליתרון חשוב אחרי הנעת כדור שוטפת ודקות טובות, 55:62. קיין המשיך את המומנטום המצוין עם סל ועבירה, זה כבר 10 הפרש צהוב. הספרדים לא אמרו נואש ועם נקודות של נבארו וטומיץ’ הורידו ל-4 הפרש בלבד עם סיום הרבע.

נוריס קול מול פייר אוריאולה (איציק בלניצקי)
ג'ונה בולדן עולה לסל מול אדם האנגה (איציק בלניצקי)
ויקטור קלאבר מנסה לחסום את ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)
ג'ייק כהן (איציק בלניצקי)

רבע רביעי – 82:94 למכבי ת”א

ריבאס עם שלשה ועבירה קבע 65:65 מותח לאחר דקות רעות של המארחת. ריבאס צלף עוד שלשה גדולה, אך ג’קסון התעורר והשיב עם צליפה מבחוץ משלו, 68:70 למכבי. ג’קסון המשיך ללהוט עם שלשה סופר חשובה, כשניצל שמירה לקויה ותומאס הוסיף ליי אפ ל-6 הפרש, 71:77. קול, בולדן ותומאס כבר העלו את המארחת ל-8 נקודות יתרון, אך שלשה של האנגה הורידה לחמש הפרש בלבד. המארחת חזרה מפסק הזמן עם חמש נקודות רצופות של ג’קסון שהגדילו ל-10 הפרש מבטיח לקראת הדקה המכריעה. פרחובסקי וג’קסון הגדילו ל-14 הפרש, והרטל חתם את תוצאת המשחק עם 82:94 לצהובים.

אנטה טומיץ' מול אלכס טיוס (איציק בלניצקי)
נוריס קול וג'ונה בולדן (איציק בלניצקי)
אלכס טיוס מול ראקים סאנדרס (איציק בלניצקי)
דשון תומאס, פייר ג'קסון, נוריס קול וג'ונה בולדן (איציק בלניצקי)