המחזור ה-14 והאחרון במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות של פיב”א הגיע הערב (רביעי) לסיומו כאשר הפועל חולון התארחה אצל אולדנבורג הגרמנית. חולון, שכבר איבדה סיכוי לסיים בין 4 הראשונות בבית ולהמשיך במפעל, רצתה לנצח כדי לסיים במקום השישי בבית, שמוביל ליורופקאפ בסיום שלב הבתים. לאחר שנקלעה לפיגור 17 נקודות בשלב מוקדם של המשחק הקבוצה בסגול-צהוב רשמה קאמבק מרשים, אלא שלאחר סיום צמוד הקבוצה של דן שמיר הפסידה 87:86 והודחה מהמשך דרכה באירופה.

חולון הייתה יכולה להרשות לעצמה להפסיד, במידה שיובנטוס ואניסיי היו מפסידות גם הן, אך לצערה של חולוניה, הקבוצה האיטלקית ניצחה, בעוד הרוסית הפסידה, ובכך התקוות של חולון להמשיך במסגרת אירופית נגוזו, כאשר יובנטוס היא זאת שסיימה במקום השישי ותמשיך ליורופקאפ, ואילו חולון סיימה במקום השביעי בבית.

דן שמיר מתדרך את שחקניו (FIBA) (מערכת ONE)

המחצית הראשונה הייתה כולה של המארחים, שלא הפסיקו לקלוע מקו השלוש והכתיבו את הקצב במשחק. חולון לא הצליחה להיכנס למשחק, ונראתה רכה בהגנה, כשבהתקפה החבורה של דן שמיר גם התקשתה לייצר נק’. אולדנבורג הובילה לאורך כל המחצית הראשונה בהפרש דו ספרתי, שבשיאו הגיע ל-17 נק’. 

גיא פניני (FIBA)

המחצית השנייה נפתחה בצורה אחרת לגמרי, כשחולון הראתה אגרסיביות בהגנה ובנוסף, גלן רייס ג’וניור התחיל לקלוע והחזיר את חולוניה למשחק. הרבע השלישי היה כולו של הקבוצה הישראלית, והקבוצות הגיעו לרבע האחרון בשוויון 62:62. חולון עלתה ליתרון, לראשונה במשחק, בתחילת הרבע הרביעי, וההתמודדות לאורך הרבע המשיכה להיות צמודה, אך בסיום כאמור, אולדנבורג מנצחת 86:87.

קלעו לאולדנבורג: ארמאני מור קלע 14 נק’, ריקי פאולדינג עם 14, פרנץ מסנאט 13, מרקו באסאק 13, אייזיאה פילמור 11, מיקי מקונל 10, פיליפ שווטלם 6, בראד לואזינג 4 וקרסטן טאדה עם 2. 

קלעו להפועל חולון: גלן רייס ג’וניור עם 24 נק’, טו הולוואי עם 22 נק’, תמיר בלאט 11, טי.ג’יי קליין 10, טיישון תומאס 9, שלומי הרוש 3, גיא פניני 3, ג’ו אלכסנדר 2 וחנן קולמן עם 2.

רבע ראשון 16:27 לאולדנבורג

חמישיית אולדנבורג: מיקי מקונל, פרנץ מסנאט, ריקי פאולדינג, אייזיאה פילמור, פיליפ שווטלם
חמישיית הפועל חולון: תמיר בלאט, חנן קולמן, גלן רייס ג’וניור, ג’ו אלכסנדר טיישון תומאס

הגרמנים פתחו טוב כשעלו ל-0:9 כבר לאחר שתי דקות של משחק, בעיקר בעזרתו של פיליפ שווטלם שקלע את שש הנקודות הראשונות של המארחת. שלשה של תמיר בלאט נכנסה לאחר שלוש דקות וחצי, ואלו היו הנקודות הראשונות של חולון במשחק. גלן רייס הוסיף ארבע נקודות משלו, אך מטח שלשות מדויק של אולדנבורג בראשותו של פרנץ מסנאט הגדילה את הפער לדו ספרתי. 16:27 לזכות אולדנבורג בסיום הרבע.

גלן רייס ג'וניור (FIBA)

רבע שני 32:45 לאולדנבורג

סל מהיר של ארמאני מור העלה את ההפרש ל-13 נקודות, אך טו הולוואי קלע ארבע נקודות ועזר לצמצם את הפער לחד ספרתי. אייזיאה פילמור ומסנאט, שהמשיך לקלוע מדויק מהשלוש, הוליכו את המארחת ליתרון שיא בן 17 נקודות, 3 דקות למחצית. שלשה של תמיר בלאט וסל קל של טיישון תומאס עזרו לצמצם מעט את ההפרש, שעדיין עומד על דו ספרתי, ובירידה למחצית 32:45 לאולדנבורג.

דן שמיר (אורן בן חקון)

רבע שלישי שוויון 62:62

פתיחה טובה לאורחים בתחילת המחצית השנייה. גלן רייס ג’וניור, שלא בלט עד כה במשחק, קלע שתי נקודות בתחילת הרבע, טיישון תומאס הוסיף עוד נקודה מהקו ושלשה של גיא פניני הורידה את ההפרש ל-7 נקודות. שתי הקבוצות תפסו ביטחון בהתקפה וסל אחד רדף סל שני בהתקפה. סגנון המשחק הזה התאים לחולון שהצליחה להוריד את ההפרש לנקודה אחת בלבד, דקה וחצי לסיום הרבע, ובהתקפה האחרונה שלשה אדירה של רייס ג’וניור קבעה שוויון 62:62 בסיום הרבע.

טו הולוואי (עמרי שטיין)

רבע רביעי 86:87 לאולדנבורג

סל של חנן קולמן העלה את חולון ליתרון ראשון במשחק. הגרמנים החזירו מיד עם סל מהיר, אך עוד שלשה של רייס ג’וניור החזירה את היתרון לסגולים. היתרון המשיך לעבור מקבוצה אחת לשנייה לאורך כל הרבע, כשדקה וחצי לסיום המשחק החבורה של דן שמיר הייתה בפיגור של נקודה אחת. שלשה של ריקי פאולדינג, העלתה את המארחת ליתרון בן 4 נקודות, ובסיום שלשה של טי. ג’יי קליין קבעה את תוצאת המשחק 86:87 לאולדנבורג.