משהו רע קורה בקליבלנד. אלופת המזרח בשלוש השנים האחרונות מתרסקת בשבועות האחרונים ובשמונת משחקיה האחרונים היא רשמה שישה הפסדים ושני ניצחונות בלבד, רצף שהתחיל בהפסד לגולדן סטייט בחג המולד.

בשני המשחקים האחרונים זה כבר באמת מזעזע. בלילה שבין שני לשלישי זה היה הפסד ב-28 נקודות למינסוטה והלילה (בין חמישי לשישי) ההפסד הגדול ביותר של קליבלנד העונה – תבוסה בלא פחות מ-34 נקודות לטורונטו, 133:99. זו הפעם הראשונה מאז לברון הגיע לליגה הטובה בעולם לפני 14 שנים שקבוצתו מפסידה בשני משחקים ברצף ביותר מ-25 נקודות.

במהלך המשחק, באחד מפסקי הזמן ברבע השני, לברון לא יכול היה לעצור את עצמו והשתולל. הוא נראה צורח על עוזר המאמן ועל חבריו לקבוצה, ושלא במפתיע בעידן הרשתות החברתיות הווידאו עשה את דרכו לאינסטגרם.

לברון ג'יימס לא מרוצה (רויטרס)

עד כאן הכל בסדר. אלא שמי שעשה לייק לווידאו הוא לא אחר מאשר קיירי אירווינג, שעזב את הקבוצה בקיץ האחרון, על רקע שמועות שהוא לא נהנה לשחק לצדו של לברון, ועבר ליריבה הגדולה במזרח, בוסטון, בטרייד במסגרתו עבר לקליבלנד אייזיאה תומאס. בעוד בוסטון של קיירי מבלה לה בפסגת המזרח, הגארד רואה את קליבלנד מתרסקת, ומסתבר שהוא לא מתבייש להראות שהוא נהנה ממה שהוא רואה. נותר לראות איך לברון יגיב בפעם הבאה שהם ייפגשו.

בינתיים, לאחר המשחק בטורונטו, לברון הודה שדברים לא עובדים: “אני לא יודע איפה דברים התחילו להידרדר ומה קרה, אבל אנחנו צריכים להרים את עצמנו. כולנו צריכים לתת דין וחשבון על הפעולות שלנו, על איך שאנחנו משחקים, כמה חזק אנחנו משחקים. ומה שאנחנו עושים אחד עבור השני. היו מהלכים שצריכים לעשות וכשאתה מפסיד, אתה נוטה לא לרצות לעשות את המהלכים האלה, או לתת למהלכים האלה לברוח לך מהידיים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה עכשיו, עם האופן בו אנחנו משחקים”. על ההשתוללות שלו בפסק הזמן המדובר אמר ג’יימס: “זה פשוט היה ניסיון להבין מה קורה. משפחה זה לא תמיד גן של שושנים. אני לא משחק עם מה שאני אומר, אנחנו לא יכולים לזלזל על הפרקט”.

מאמן קליבלנד טיירון לו סיפק אחרי המשחק הצהרה מעניינת ולא ברורה, שעשתה גם היא הרבה רעש: “אנחנו חייבים להיות טובים יותר, אנחנו יודעים את זה. אבל עד שנשחק טוב יותר הגנתית, אם לחלק מהשחקנים יש אג’נדות, אנחנו צריכים להיפטר מהאג’נדות שלנו ולשחק בדרך הנכונה”. כשנשאל למה הוא התכוון כשאמר ‘אג’נדות’, הוא לא רצה להוסיף ואמר: “רק מה שאמרתי”.

טיירון לו. למה הוא התכוון? (רויטרס)

כשלברון נשאל אם הוא יודע למה לו התכוון, הוא ענה: “אני לא יודע. לי אין אג’נדה. אני רק רוצה לנצח. אני רק אוהב לשחק כדורסל בדרך הנכונה, לערב את החברים ולנצח משחקים”.

גם קווין לאב לא ידע על מה המאמן שלו מדבר: “זו השנה העשירית שלי, יש לנו הרבה שחקנים מנוסים בקבוצה. אם יש אג’נדות, אני לא רואה את זה. אבל אני בטוח שמי שהוא מדבר עליו בעניין הזה, הוא יפנה אליו, כי בדרך כלל ככה אנחנו פועלים. אבל אני לא יודע”. כשכתב אמר ללאב שמבחוץ הקבוצה לא נראית טוב, הוא הגיב: “גם מבפנים זה לא נראה טוב. יש הרבה דברים שאנחנו צריכים לנקות. אני חושב, קודם כל, שאנחנו צריכים לצאת לפרקט ולשחק חזק בצורה קיצונית. יש לנו פה הרבה כישרון ואנחנו יכולים לגרום לדברים טובים לקרות. כרגע קשה לראות את האור בקצה המנהרה, אבל הוא שם. נצא מזה ונהיה טובים יותר”.