מלבד התבוסה הכואבת של הפועל ירושלים לבודוצ’נוסט נערכו הערב (רביעי) שאר משחקי המחזור השביעי של היורוקאפ, ולמזלם של הירושלמים, שתי היריבות הישירות שלהם על המקום בשלב הבא מבית 2 לא ניצלו את ההפסד של מודי מאור והפסידו גם הן. רג’יו אמיליה נכנעה 82:72 לגלאטסראיי, בעוד לייטקבליס הפסידה בצורה דרמטית 88:87 לבאיירן מינכן, שכבר הבטיחה העפלה לשלב הבא.

בשני משחקים נוספים בעל זיקה ישראלית, רשם דייויד בלאט יחד עם דרושפאקה שלו, הפסד בכורה בתוצאה 89:83 בתום הארכה מול צדביטה זאגרב בבית 1, ואילו גל מקל וגראן קנריה עלו למקום הראשון בבית 4, אחרי 72:91 על טופאש בורסה. 

דייויד בלאט (רויטרס)

בית 2 – הפסדים ליריבות הפועל ירושלים

אם בית מספר 2 בו משחקת ירושלים לא היה מספיק צמוד, אז בתום משחקי המחזור השביעי התמונה הסתבכה עוד יותר. רג’יו אמיליה, שהתארחה אצל נועלת הטבלה וידעה שניצחון יקרב אותה מאוד לשלב הבא, רשמה את הפסדה הרביעי וירדה למאזן שלילי של 4:3, כשמנגד הטורקים השתוו לירושלים עם שני ניצחונות מול חמישה הפסדים. דוויט הארדי בלט אצל המנצחת עם 20 נקודות, כאשר 19 נק’ של ג’יילן ריינלדוס לא עזרו לאיטלקים מנגד.

גם לייטקבליס, בדיוק כמו החבורה מאיטליה, ירדה למאזן של 4:3, אך אצלה היה מדובר בהפסד כואב בהרבה. הליטאים אירחו את מוליכת הבית שהגיעה למשחק לאחר שכבר הבטיחה את העפלתה, אבל לא ידעו לנצל זאת והפסידו בצורה דרמטית במיוחד. לאחר 39 דקות צמודות במיוחד, הצליח שחקן המארחת קסיסטוף לברינוביץ’ לכפות שוויון 87:87 עם שתי זריקות מהקו 8 שניות לסיום, אך בצד השני נשלח בריידון הובס לשתי זריקות, קלע אחת מהן וכשנותרו 3 שניות המקומיים לא הצליחו לייצר נקודות ויצאו מאוכזבים בסיום. אקס מכבי ת”א מאיק צירבס, רשם 7 נקודות עבור המנצחת.

בית 1 – הפסד לבלאט, בית 4 – ניצחון למקל

בבית 1, רשמו בלאט ודרושפאקה את הפסד הבכורה שלהם במפעל ועשו זאת בצורה דרמטית בתום הארכה, בתוצאה 89:83 לצדביטה זאגרב. בעקבות ההפסד ירדו הטורקים, שכבר הבטיחו את מקומם בשלב הבא, למאזן 1:6, אך נותרו במקום הראשון בטבלת הבית.

בבית 4 קלע גל מקל נקודות ב-18 דקות בניצחון קבוצתו, גראן קנריה, 72:91 על טופאש בורסה. מקל וחבריו התחילו את המחזור במקום החמישי בבית ממנו עולות ארבע הראשונות, אך סיים אותו בפסגת הבית עם מאזן של 3:4, בדיוק כמו היריבה הטורקית, זניט סנט פטרסבורג ו-וילרבאן שדולקות אחריה. אקס מכבי ת”א נוסף, די ג’יי סילי, הוסיף חמש נק’ אצל הספרדים.


שלשת ניצחון דרמטית ללנדסברג בניצחון אסטודיאנטס 

אקס נוסף של מכבי תל אביב, סילבן לנדסברג, סיפק היום סל ניצחון עם הבאזר, במסגרת הניצחון הדרמטי של אסטודיאנטס 80:81 על ונציה, בליגת האלופות של פיב"א. לנדסברג קיבל את הכדור בפינה הימנית ארבע שניות לסיום, כשקבוצתו בפיגור 80:78, הטעה את השומר שלו וקבר את השלשה כמו שהוא יודע. סה"כ היו לקלע שעזב הקיץ את מכבי 11 נקודות הערב.