מכבי נתניה חיזקה את המערך ההגנתי שלה במגן היהודי-אמריקאי ג’ונתן בורנשטיין. המגן, שכמעט סגר על מעבר למכבי תל אביב בעבר, התראיין במולדתו, ארצות הברית, בעקבות עזיבת הליגה המקסיקנית לטובת ליגת העל וסיפק לאוהדי הכדורגל בארץ הזדמנות להכיר אותו לקראת עונת המשחקים הבאה.

בגיל 33, גיל בו שחקנים אמריקאים בדרך כלל חוזרים לליגת ה-MLS לסיום הקריירה, החליט ג’ונתן בורנשטיין לעשות את המעבר הראשון שלו מיבשת אמריקה. “אני מקווה שיש לי עוד כמה שנים לתת”, סיפר בורנשטיין, שהתייחס גם להחלטה לעבור בגיל הזה למדינה כה רחוקה: “אני שמח שנפלה בחלקי ההזדמנות לעבור לישראל. חלמתי כל הקריירה לשחק בליגת האלופות ובליגה האירופית, אני מאמין שאוכל להגשים את החלום הזה עם מכבי נתניה ואני מתכוון לעזור למועדון לכוון לשם”.

ג'ונתן בורנשטיין. חולם בגדול (פייסבוק מכבי נתניה)

האמריקאי ערך את הופעת הבכורה שלו ב-2006 בקבוצת צ’יבאס דפורטיבו מקליפורניה אשר משחקת בליגת ה-MLS, במדיה זכה בתואר ‘רוקי השנה’ ורשם 131 הופעות בחמש שנים: “השנים בליגה האמריקאית עזרו לי להתפתח כשחקן”. לאחר שהמעבר למכבי תל אביב נפל, בעונת 2010/11 נרכש השחקן על ידי טיגרס המקסיקנית בה לא זכה להערכה רבה ורשם תשע הופעות בלבד בארבע עונות. היהודי-אמריקאי העביר עוד תקופה קצרה באטלנטה המקסיקנית, בה שיחק רק 37 דקות עד שביצע את המעבר לקבוצתו האחרונה קווראטרו. שם כבר המגן הראה את יכולותיו והיה שחקן מפתח בקבוצתו כאשר שיחק ב-81 משחקים. ב-24 במאי 2015 הבקיע בורנשטיין את ‘השער הכי יפה בתולדות קווראטרו’ עם חצי מספרת יפהפייה נגד פאצ’וקה, אשר שלחה את קבוצתו לגמר הגביע המקסיקני.

בורנשטיין ומשפחתו השתקעו טוב במקסיקו. הילדים כבר התחברו למדינה ואשתו עבדה במשרד עורכי דין. בשל אהבתו למכוניות פתח השחקן חברת רכב מוצלחת במקסיקו שנקראת “Bornstein Automotiv”. כשהגיע ההצעה מישראל, היהלום הטרי ידע שבסופו של דבר הוא יצטרך להחליט מה הכי נכון לקריירה שלו. מצד אחד יש לו את העסק שלו במקסיקו אבל מצד שני יש את החלום הגדול לשחק מעבר לים, הזדמנות שבגילו אולי לא תחזור. בנוסף, שוקל המגן לעבור קורס מאמנים. 

לזכות בורנשטיין יש 38 הופעות במדי נבחרת ארצות הברית. המגן זכה בגביע הזהב ב-2007, השתתף בקמפיין המוצלח של האמריקאיים בגביע הקונפדרציות ב-2009 בו סיימו במקום השני ובהפעלה לשמינית גמר המונדיאל ב-2010 בדרום אפריקה. אך מאז ההפסד הכואב של ארה”ב 4:2 למקסיקו בגמר גביע הזהב ב-2011 השחקן לא זומן לסגל. בורנשטיין לא מתייאש ועד היום חושב שהוא יכול לתרום לנבחרתו: “אף פעם לא ויתרתי על האפשרות לחזור וללבוש את המדים הלאומיים, חלק מהסיבות שלא זומנתי היו סיבות אישיות. אני חושב שאני בכושר טוב ונראה טוב ולדעתי יש לי מקום בסגל, אני מקווה שאוכיח למאמן הבא של הנבחרת שאני ראוי לחזור”. 

ג'ונתן בורנשטיין במדי ארה"ב, רוצה לחזור לנבחרת (רויטרס)