בעוד משחק הפתיחה החגיגי של מונדיאל 2018 התנהל היום (חמישי) באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה, למעלה מ-10,000 אוהדים מכל רחבי העולם מילאו את ה-Fan Fest ברחבת הקניון הדרומי של נמל סוצ'י וסיפקו אווירת מסיבה אדירה ליריית הפתיחה של הגביע העולמי.

בדיוק כמו ב-2014, גם הפעם שיר המונדיאל הרשמי עונה לשם Live It Up והאוהדים אכן חיו את הרגע שהם לא ישכחו בחיים. גם הפעם השיר הוא נתן את האות לחגיגות הגדולות ולשאר המוזיקה שהתנגנה במתחם, אפילו השדר הרוסי נשמע כמו מי שמשדר משחק בגביע הליברטדורס ולא את הנבחרת המקומית. והכי חשוב, רוסיה נראיתה לרגע כמו ברזיל הקטנה בעיקר בגלל אווירת הקרנבל במקום.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הקשיים של מונדיאל 2018

השערים של יורי גאזינסקי, ארטם דזיובה, אלכסנדר גולובין והצמד של דניס צ'רישב שלהבו את האוהדים, המוטרפים גם כך. אוהדי פורטוגל שרים "ויוה אספניה", אוהדי ברזיל חוברים אליהם ומעודדים דווקא את הסלסלאו של אירופה. האוהדים הרוסים מצלמים כל אוהד צבעוני ומבקשים סלפי, האוהדים שאוחזים דגם של גביע המונדיאל עובדים שעות נוספות והופכים לאטרקציה בפני עצמם. 

טירוף האוהדים ברוסיה (רדאד ג'בארה)
אוהדי נבחרת ספרד ברוסיה (רדאד ג'בארה)

החמישיה האדירה של רוסיה הסתיימה עם הופעה מחשמלת של הדי ג'יי האיטלקי בני בנאסי, שהוסיף עוד כמה צלילים משלו למסיבה. דגלים באוויר, בירות זורמות בקצב, מתנדבים שאמורים לשמור על הסדר אבל בעיקר חוגגים, ושירה גדולה בקולי קולות, בשלל שפות, אבל בעצם בשפה אחת: הכדורגל. המונדיאל פשוט מטריף את רוסיה וגורם לכל אדם שני ברחוב ללבוש חולצת כדורגל כלשהי. החגיגה הגדולה רק החלה, והיא רק תלך ותתחמם עד ה-15 ביולי.

אוהד ארגנטינה עם אוהדת רוסיה (רדאד ג'בארה)
אוהד נבחרת פנמה (רדאד ג'בארה)
אוהדי נבחרת מקסיקו ברוסיה (רדאד ג'בארה)
אוהד ברזיל ברוסיה (רדאד ג'בארה)