נבחרת רוסיה פתחה את המונדיאל בצורה נהדרת, כשהביסה 0:5 את נבחרת סעודיה לעיניי הקהל הביתי באצטדיון הלוז’ניקי. כוכב המשחק היה דניס צ’רישב, שכבש צמד שערים נהדר אחרי שעלה מהספסל בדקה ה-22 בעקבות פציעתו של אלן דזגוייב. 

בסיום המשחק, צ’רישב הנרגש אמר: “לא העזתי לחלום על אפשרות כזאת כמו המשחק של היום, רק להיות בסגל שימח אותי מאוד. התאמנו על המהלך של השער השני שלי, ידעתי שאני צריך להיות למעלה עם ארטם דזיובה, הוא נגח את הכדור ואני פשוט בעטתי, לא חשבתי בכלל”. 

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

סטניסלב צ'רצ'סוב, מאמן הנבחרת הרוסית, נשמע בטוח מאוד לאחר הניצחון: “לפעמים האוהדים מרוצים ולפעמים לא, אבל אנחנו היינו כנים בנוגע לשאיפות שלנו. הייתי רגוע אתמול כי אני מכיר את השחקנים שלי והייתי בטוח גם היום כי אני מכיר את השחקנים שלי. זה תענוג לעבוד איתם.  כל מאמן תלוי בסגל שלו, ובזכות זה אני רגוע, למה שאני אהיה בלחץ?”

שחקני רוסיה חוגגים רויטרס)

בצד המפסיד, מאמן סעודיה, חואן אנטוניו פיצי אמר בתום המשחק: “אני חושב שהגענו מוכנים, הייתי מרוצה מהשחקנים באימונים שקדמו למשחק, אבל היום לא נראנו טוב. זה היה משחק קשה וזו תוצאה לא צפויה. הרוסים לא הפתיעו אותנו עם שום דבר שהם עשו, אבל היכולת הגרועה שלנו גרמה למשחק להסתיים בתוצאה כזאת. נצטרך לשנות את האסטרטגיה בהמשך הטורניר. צריך לשכוח מהמשחק הזה ולהתרכז במשחקים הבאים”. 

אלאן דזגוייב יורד מכר הדשא (רויטרס)

ברוסיה חוששים שאלן דזגוייב קרע את השריר, ובשעה האחרונה ההתאחדות הרוסית הוציאה הודעה הנוגעת לכשירותו של השחקן. “אלן דזגוייב נפצע בשריר הירך האחורי. הוא יעבור בדיקת MRI ובהתאם לתוצאות הבדיקה נחליט מה לעשות”. הקשר, שיהיה בן 28 בעוד מספר ימים, נחשב לאחד השחקנים המובילים של צסק”א מוסקבה והנבחרת הרוסית, וירד עם דמעות מהמגרש לאחר המתיחה בשריר במה שעשויה להיות פציעה שתסיים את הטורניר מבחינתו.