זעזוע גדול עבר על נבחרת ספרד, שרגע לפני תחילת הגביע העולמי פיטרה אתמול (רביעי) את המאמן ז’ולן לופטגי בעקבות ההחתמה שלו בריאל מדריד, ומינתה את פרננדו היירו במקומו. מי שהגיב על הפארסה הגדולה הוא כוכב לה רוחה בעבר צ’אבי, שמשחק בימים אלה בקטאר וכבר התחיל את לימודיו כדי להפוך בעצמו למאמן בעתיד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יצליח לרקוד? מסי בריקוד הודי מסורתי

”הנסיבות לשחרור של לופטגי לא טובות”, אמר צ’אבי, “אף אחד לא ציפה לזה, אבל בכדורגל דברים קורים מהר. ברגע שבמדריד הכריזו על מינויו, זה באופן הגיוני ערער את כל הנבחרת. אני חושב שמאמן אמור להוות דוגמא לשחקנים שלו, בעיקר בתחרות כמו גביע העולם, טורניר עם חשיבות עצומה. זאת הזדמנות טובה עבורו לאמן במדריד, אבל הוא פוטר בצדק כי לא יכול היה להתרכז במאת האחוזים בנבחרת. גם אם הוא היה חותם בברצלונה הייתי אומר את אותו הדבר”.

ז'ולן לופטגי (רויטרס)

הקשר בן ה-38 התייחס גם למאמן הנוכחי של האדומים, פרננדו היירו: “הוא אחד משלנו, הוא מכיר את ההתאחדות ובעל ניסיון. אסור לשכוח שגם לשחקנים כמו סרחיו ראמוס, סרחיו בוסקטס, אנדרס אינייסטה ודויד סילבה יש המון ניסיון בבמות הגדולות והם יוכלו לסייע לו”.

פרננדו היירו. יוביל להצלחה למרות הנסיבות? (טוויטר)

סיכוייה של ספרד להניף את גביע העולם: “צריכים להיות חיוביים למרות כל הבעיות, אבל אם להודות באמת, ברזיל היא רמה מעל כולן. למרות זאת, אפילו קרואטיה ובלגיה יכולות להפתיע, הכל יכול לקרות”.