רבות מדובר על ההכנה הלקויה של נבחרת רוסיה לקראת מונדיאל 2018, כאשר בניסוי הכלים האחרון של המארחים לפני הטורניר הם נראו רע מול טורקיה, סיימו ב-1:1 ורשמו משחק שביעי רצוף ללא ניצחון, מאז אוקטובר 2017. והספקות לגבי המאמן צ'רצ'אסוב ממשיכות "להוכיח את עצמן". אבל לא רק מבחינה מקצועית רוסיה לא הגיעה מוכנה למונדיאל שייצא לדרך היום (חמישי) במוסקבה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הקשיים של מונדיאל 2018

מלבד בזבוז הכספים הגדול על האצטדיונים, כאשר ב-6 מתוך 11 הערים המארחות - ניז'ני נובגורוד, סוצ'י, וולגוגראד, סמארה, סראנסק וקלינינגראד - אין בכלל קבוצה בליגה הרוסית הראשונה, הבזבוז בא לידי ביטוי גם באבטחה חסרת התקדים והדי מיותרת. עשרות, אם לא מאות, מאבטחים מסתובבים חסרי מעש בעיר, מחפשים פינה לברוח מהשמש ולא ממש נחוצים.

אוהד עם גביע העולם (רדאד ג'בארה)

לגבי התורים, האוהדים הישראלים סובלים כאן ממש מהעובדה שכדי להנפיק עבורם את ה-Fan ID הם צריכים לעמוד בתור בממוצע כשעה וחצי בתוך שדה התעופה, קלי קלות לעומת העמדה שהועמדה לרשותם במרכז מוסקבה, שם עמדו היום למעלה משלוש שעות בתור ארוך שלא נגמר. וגם, כדי להתנייד ממקום למרום, בעיקר בעיר הבירה הרוסית, האוהדים מתמודדים פה עם פקקים אדירים באחת מתוך 15  הערים העמוסות ביותר מבחינת כבישים בעולם.

האצטדיון סוצ'י (רדאד ג'בארה)

והאנגלית? פחות הצד החזק של הרוסים. ממדינה מארחת מצופה לדאוג לעובדים/מתנדבים דוברי השפה המדוברת ביותר בעולם. בטח כשמדובר בעמדות ההרשמה של האוהדים ל-Fan ID וכנ"ל לגבי הנפקת האקרדיטציות לעיתונאים. בניגוד לברזיל 2014, אז עובדי קבלן הגיעו למדינה כדי לתגבר את המקומיים בכל התחומים, דוברי אנגלית ולפעמים עוד שפה בינלאומית כמו ספרדית/צרפתית.

אוהדים מוציאים Fan ID (רדאד ג'בארה)

כאן, בקושי תמצאו עובד אחד או שניים דובר אנגלית קלוקלת בבניין האקרדיטציות. מדובר בלא מעט עמדות, מעבר מאחת לאחת ועד שמגיעים אל אותו עובד/ת נכספים, בחום שכזה, כבר לומדים רוסית בדרך.