אחרי הסערה הגדולה עם פיטוריו של ז’ולן לופטגי מנבחרת ספרד, לה רוחה בניצוחו של פרננדו היירו עם המינוי הטרי תנסה להתנתק מהרעשים שמסביב כשתפגוש הערב (שישי) ב-21:00 את נבחרת פורטוגל, אלופת אירופה למי שכבר הספיק לשכוח.

לקראת המפגש באצטדיון פישט, שתי הקבוצות כבר הגיעו לסוצ’י והחלו הכנות האחרונות טרם הקרב המסקרן. בתוך כך, פרננדו היירו סיפר על השאיפות של נבחרתו: “אי אפשר לשנות תוך מספר ימים מה שעבדו עליו כמעט שנתיים, נצטרך להיערך בחוכמה. אני יכול להגיד לאוהדים בביטחון מלא שהם יכולים לסמוך עלינו, כי אנחנו מרגישים בטוחים בעצמנו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הבלאגן ישפיע? ספרד ופורטוגל ראש בראש

לאחר מכן המאמן הגיע למסיבת העיתונאים עם סרחיו ראמוס, בלם הנבחרת ומי שיהפוך בעוד חודש לשחקנו של המאמן הלאומי לשעבר. “ככל שנשכח את הסאגה הזו יותר מהר, יהיה טוב יותר, אנחנו רוצים לשכוח מזה”, אמר הבלם. “היירו זה אדם שאנחנו מעריצים כבר זמן רב, הוא האדם האידיאלי למצב הזה”.

המפגש מול רונאלדו: “אני מעדיף שהוא יהיה איתי מאשר נגדי. לפורטוגל יש נבחרת מאוד טובה, הגנה חזקה ומאורגנת, זה יהיה משחק אטרקטיבי. אבל במשחק הזה אני לא מאחל לכריסטיאנו בהצלחה”.

סרחיו ראמוס ופרננדו היירו (רויטרס)

האם ידע על המשא ומתן של לופטגי וריאל: “ברגע שאתה קפטן, זה מתפקידך לדעת מעט יותר מאשר שאר השחקנים. נתנו את הדעה שלנו, אבל לא אנחנו מקבלים את ההחלטות. אנחנו מתחילים את גביע העולם וזה מה שחשוב כרגע. אני מקווה שנפתח ברגל ימין ושהנושא הזה יהיה מאחורינו”.

“כרגע צריך לכבד את העבודה שנעשתה פה בשבועיים האחרונים”, אמר היירו. “יש לנו הרבה כבוד לאלופת אירופה, יש לה את אחד השחקנים הכי טובים בעולם. אבל אנחנו בטוחים בעצמנו, אנחנו מגיעים מוכנים ויודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו. הרעיון הוא לא לשנות, כי זה בלתי אפשרי לשנות דברים ביומיים. צוות האימון שהיה עם לופטגי נשאר”.

סרחיו ראמוס (רויטרס)

ההכנה של הנבחרת הספרדית לא הייתה אידאלית אחרי שרשמה רק שני ניצחונות בששת משחקיה האחרונים ואת ארבעת הנותרים סיימה בתיקו. בניסוי הכלים האחרון, לה רוחה רשמו 0:1 דחוק על טוניסיה.

מהעבר השני, כריסטיאנו רונאלדו, שפוגש מספר מחבריו לקבוצה, עתיד לשחק בחלק הקדמי עם גונסאלו גדש וברנרדו סילבה. CR7 אף פגש מספר עיתונאים בכניסה למלון בו שוכנת הנבחרת ואמר להם בביטחון: “אנחנו ננצח את ספרד”. מי שיצפה בו מקרוב, ככל הנראה כרמז לרצון שלו לראות אותו בקבוצתו הוא נאסר אל חאליפי נשיא פאריס סן ז’רמן, שיישב ביציע ה-VIP.

רונאלדו. נגד חבריו לקבוצה (רויטרס)

מבחינת ההכנה, אחרי שתי תוצאות תיקו רצופות, אלופת אירופה רשמה 0:3 על אלג’יריה בדיוק בזמן הנכון מבחינתה ותקווה להשיג ניצחון כבר במשחק הראשון על מנת לתפוס את המקום הראשון בבית 2.

מאמן פורטוגל פרננדו סנטוס התייחס במסיבת העיתונאים לשינוי על הקווים אצל היריבה: "לספרד יד מאמן בדמות היירו. הם משחקים יחד כבר עשר שנים, אני לא מצפה להפתעה או שינוי אצלם. יש להם את הסגנון והאסטרטגיית משחק שלהם, יהיה משחק גדול”. עוד הוסיף: “פורטוגל וספרד זה משחק קלאסי, יש לנו הרבה במשוף, מגבול עד לסנגון. לספרד יש הרבה איכות עם שחקנים נהדרים. אבל אין נבחרות מושלמות. אנחנו מוכנים מבינה פיזית ומנטלית ומאמינים שאנחנו יכולים לנצח”.