בפעם הקודמת שנבחרת ספרד החלה את הופעותיה ביום המשחקים השני של הגביע העולמי, בברזיל 2014, אלופת העולם דאז התפרקה לחלוטין עם תבוסה כואבת 5:1 לנבחרת הולנד בסלבדור. מחר (שישי), היא תעשה זאת בשנית, כשתפגוש את פורטוגל לדרבי איברי חם באצטדיון פישט בסוצ'י וכל זאת אחרי הזעזוע על הקווים, כשז'ולן לופטגי, מאמן ריאל מדריד החדש, פוטר מתפקידו על סף תחילת הטורניר והוחלף מיד בפרננדו היירו.

כזכור, גם בדרום אפריקה 2010 נבחרת ספרד, אלופת אירופה מ-2008, הגיעה נפוחה וספגה 1:0 מנבחרת שווייץ במחזור הפתיחה של המונדיאל, אולם מאותו הפסד היא המשיכה לטורניר נפלא מבחינתה שהסתיים עם הזכייה המתוקה אחרי השער הבלתי נשכח ההוא של אנדרס אינייסטה מול הולנד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הספרדיות מתכוננות למונדיאל

לקראת פורטוגל, כשהם למודי אכזבה משני הטורנירים הגדולים האחרונים, אך עמוסי ציפיות לקראת הגביע העולמי הנוכחי, שוחחנו עם אוהדי נבחרת ספרד שמתחילים אט אט למלא את סוצ'י לכבוד המשחק מול כריסטיאנו רונאלדו וחבריו.

האם הם מפחדים ש"קללת המחזור הראשון" תימשך גם ברוסיה? לא ממש. קבוצה של ספרדים שרה בקולי קולות על החוף את שיר האוהדים הספרדי המפורסם: "אני רוצה לומר לכל העולם שהכוכב של ספרד לעולם לא יכבה, אנחנו באים לזכות במונדיאל". הדעה הרווחות בקרבם לגבי המשחק הראשון מול פורטוגל, היחיד שלהם במונדיאל: "שינצחו הפעם וזהו, גם ככה אנחנו טסים אחרי המשחק הביתה. הפעם הקללה לא תהיה עלינו. זה 50:50 בינינו לבינם, עכשיו השחקנים לא יאכזבו".

אוהדות ספרד בחוף בסוצ'י, מצב רוח אופטימי (רדאד ג'בארה)