קונגרס פיפ”א העולמי הודיע היום (רביעי) על מארחות המונדיאל לשנת 2026 – ארה”ב, קנדה ומקסיקו. יהיה זה הטורניר הראשון אי פעם שיתפרס על פני שלוש מדינות שונות והראשון מאז מונדיאל 2002 שיהיה ביותר ממדינה אחת, אחרי שבזמנו דרום קוריאה ויפן אירחו אותו במשותף.

לפי התכנון, ארצות הברית תארח 60 מתוך 80 המשחקים שישוחקו בגביע העולם, וקנדה ומקסיקו תארחנה עוד עשרה משחקים בשטחן. כך למעשה 23 ערים שונות יארחו את המשחקים, מתוכן שלוש בקנדה ושלוש במקסיקו. אלא שכעת ייתכן כי מספר הערים המארחות יפחת ל-16 בסופו של דבר, כאשר ארצות הברית צפויה לצמצם את כמות הערים המארחות שלה מ-17 לעשר.

קנדה אירחה טורנירים רבים לנוער וגם את גביע העולם לנשים ב-2015. מקסיקו כבר אירחה פעמיים, וכעת תהיה המדינה היחידה שתארח שלוש פעמים את משחקי גביעי העולם כאשר האחרון שבהם היה ב-1986. ארצות הברית גם אירחה ב-1994 את הטורניר ורצתה לארח שוב כבר ב-2022, אך הפסידה לקטאר.

אינפנטינו עם נציגי המדינות (רויטרס)

המונדיאל יתפרס על מרחק של כ-5,000 קילומטר מהיעד הכי צפוני עד ליעד הכי דרומי אבל גם האצטדיונים יהיו גדולים יותר ויכילו יותר אוהדים. קנדה תארח משחקים במונטריאול, אדמונטון וטורונטו, ובשטחה יהיה האצטדיון הכי קטן, BMOField שמונה כעת 30 אלף מקומות ואמור להתרחב אחרי שיפוץ ל-45 אלף. מקסיקו תארח במקסיקו סיטי, מונטריי וגוואדלחרה. 

אינפנטינו עם נציגי המדינות (רויטרס)

בארצות הברית המשחקים אמורים להיות בין היתר בניו יורק, וושינגטון, לוס אנג’לס, מיאמי וסן פרנסיסקו. בטורניר יהיו לא פחות מ-16 בתים, שבכל אחד מהם יהיו שלוש נבחרות.