נבחרת ברזיל, שתשחק בשלב הבתים מול קוסטה ריקה, שווייץ וסרביה באצטדיונים ברוסטוב, סנט פטרסבורג ומוסקבה, בחרה להתמקם דווקא בסוצ'י עם הגעתה לרוסיה לקראת מונדיאל 2018. הסיבות: מזג האוויר החם, כ-27 מעלות במהלך היום, וחוף לים השחור הנגיש לשחקני הסלסאו בגישה ישירה מהמלון בו הם שוהים, Swissôtel Resort, שנמצא על רצועת החוף של סוצ'י.

בשעת ערב מאוחרת אמש (שלישי) הגענו למלון, המוגדר "המחנה של נבחרת ברזיל", כשאת המיתוג לכך היה קשה לפספס בדרך למקום ובתוך כותלי המלון כמובן. בפנים, האבטחה נראתה קלילה על פניו. כמה אוהדים מחפשים את הדרך לאליליהם בלובי, ילד אחד מרוצה עם כדור חתום ברובו, בני המשפחה של השחקנים עזבו למלון שלהם שקרוב מרחק הליכה, העיתונאים הברזילאים שמלווים את הסלסאו כבר סיכמו את היום בארוחה לילית מול הבריכה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה מיוחדת למלון בו שוהה נבחרת ברזיל

מולם, שחקני הנבחרת בבניין נפרד עם שומר בכל אחת מהקומות ובכניסה למעליות מהן יש גישה לברזילאים. בזמן שכמה מהשחקנים הברזילאים קצת הרעישו מהחדרים שלהם הפונים לבריכה והשתחררו במעט, בחדר האוכל של המלון, ממש מתחת לבניין שלהם, כבר הכינו את ארוחת הבוקר המעוצבת במיוחד לכבוד המונדיאל, עבור השחקנים שיגיעו בשעה נפרדת כמובן משאר האורחים.

ז'סוס ניימאר וקאסמירו חוגגים, שחקני ברזיל זוכים לבידוד ושקט (רויטרס)

בכלל, נראה שבנבחרת ברזיל הפיקו לקחים מהמונדיאל הטראגי ב-2014 שהתנהל בביתם. האווירה הברזילאית, הביקורים התכופים של בני המשפחות והלחץ של העם עשו את שלהם אז וההשפלה מול נבחרת גרמניה הדהדה, שברה לבבות ולא תישכח לעולם. הפעם, כך מרגישים במחנה הסלסאו, האווירה ברוסיה מטיבה עמם, בעיקר הריחוק מהמולדת הצמאה לגביע השישי.

שחקני ברזיל חוגגים עם ניימאר, הפיקו לקחים (רויטרס)

למרות הביקורים של המשפחות, ישנה הפרדה ברורה והם יכולים להתראות עם קרוביהם רק כמה שעות בסוף היום. ברוב שעות היממה, השחקנים נמצאים יחדיו. הפעם, לא רק בשל היכולת הנהדרת במשחקי ההכנה, יש לברזילאים את כל התנאים להצלחה. לכל הפחות, הם קיבלו פתיח קיצי וחמים, כמו שהם אוהבים, ואווירה שלווה ושקטה, לפני הלו"ז הצפוף שבדרך והמתח לקראת הטורניר.

המלון של ברזיל בסוצ'י (רדאד ג'בארה)
המלון של נבחרת ברזיל (רדאד ג'בארה)