הספירה לאחור על העונה של ברצלונה, החלה. 102 ימים, 23 משחקים – הדרך לעבר הטרבל הנחשק: אליפות, גביע וליגת האלופות. בעשור האחרון היא הצליחה לעשות זאת פעמיים, ב-2009 וב-2015. כעת ארנסטו ואלוורדה, שמוביל את הקטאלונים לעונת שיא, ינסה להשיג בפעם השלישית בעשר השנים האחרונות את אותו הישג מרשים. 

הקשה, כאמור, עוד בפתח. לברצלונה נשארו עוד 102 ימים לסיום העונה, שעתיד להינעל עם גמר ליגת האלופות בקייב, אליו היא כמובן רוצה להגיע. עוד לפני כן, כבר ב-21 באפריל, תהיה לה הזדמנות לקטוף תואר ראשון העונה כאשר תפגוש בוונדה מטרופוליטנו את סביליה בגמר גביע המלך. כמובן, ישנה גם מסגרת הליגה הספרדית, שם לבארסה שבע נקודות יתרון על אתלטיקו מדריד, השנייה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הליגה נפתחת? ברצלונה מאבדת נקודות בבית

אם ואלוורדה יעבור את צ’לסי וימשיך לנצח גם בשלבים הבאים בליגת האלופות, לקבוצתו יחכו 23 משחקים. כרגע מובטחים לפחות 18 עד לסיום העונה. 15 מהם בליגה הספרדית כמובן וזוהי רשימת המשחקים אשר מחכה לקבוצה (כולם ישודרו רק בערוץ ONE):

אייבר – ברצלונה מחזור 24, 17 בפברואר
ברצלונה – ג’ירונה מחזור 25, 24 בפברואר
לאס פלמאס – ברצלונה מחזור 26, 1 במרץ
ברצלונה – אתלטיקו מדריד מחזור 27, 4 במרץ
מלאגה – ברצלונה מחזור 28, לא נקבע תאריך
ברצלונה – בילבאו מחזור 29, לא נקבע תאריך
סביליה – ברצלונה מחזור 30, לא נקבע תאריך
ברצלונה – לגאנס מחזור 31, לא נקבע תאריך
ברצלונה – ולנסיה מחזור 32, לא נקבע תאריך
סלטה ויגו – ברצלונה מחזור 33, לא נקבע תאריך
ברצלונה – ויאריאל מחזור 34, לא נקבע תאריך
דפורטיבו – ברצלונה מחזור 35, לא נקבע תאריך
ברצלונה – ריאל מדריד מחזור 36, לא נקבע תאריך
לבאנטה – ברצלונה מחזור 37, לא נקבע תאריך
ברצלונה  – ריאל סוסיאדד מחזור 38, לא נקבע תאריך

מבחינת מאבקי הליגה, הסיבוב השני ‘נוח’ יותר עבור ברצלונה שתארח את הקבוצות הגדולות בקאמפ נואו. למעט סביליה, אתלטיקו מדריד, ולנסיה, ויאריאל וכמובן ריאל מדריד, שלושה מחזורים לסיום העונה. כאמור, ב-21 באפריל לברצלונה יהיה את גמר גביע המלך החמישי שלה ברציפות. חודש אפריל יכול להיות משמעותי מאוד אם הקבוצה אכן תתקדם בליגת האלופות שכן בתחילתו ייערך גומלין רבע הגמר, ובסופו, לאחר גמר גביע המלך, יתחיל שלב חצי הגמר של הצ’מפיונס. 

אז מתי הכל יתבהר? ממש בקרוב, כאשר בשבוע הבא ברצלונה תפגוש את צ’לסי למשחק הראשון בין השניים ותנסה להציב את עצמה פעם נוספת בעמדה בה היא יכולה לזכות בכל התארים. תסמכו על ליאו מסי שהוא לכל הפחות, יתן חתיכת פייט בשביל זה.