מכבי חיפה כבר החליטה את מי היא רוצה להחזיר אליה בעונה הבאה. המנהל הספורטיבי מוחמד אלאך, שעוקב אחרי הבלם עאיד חבשי זה תקופה, כבר קיבל החלטה להחזיר את הבלם לשורות הקבוצה. חבשי אמור להיות אחד מארבעת הבלמים של הקבוצה ויצטרף לרמי גרשון, אליסון דוס סנטוס ועופרי ארד, שכמו חבשי חוזר מהשאלה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוטן: החובה שלי היא שלא נרד ליגה

בקיץ האחרון חבשי קיבל פניות מכמה קבוצות והופעל עליו לחץ גדול גם מסכנין, אבל אחרי שיחה עם יוסי אבוקסיס וסוכנו של השחקן שחר גרינברג, הוא השתכנע להצטרף לבני יהודה כאשר במקביל התנהלה שיחה בין יענקל’ה שחר ואבוקסיס שסגרה את סיפור ההשאלה. בחיפה מרוצים שההחלטה לעבור לזהובים הוכיחה עצמה מיד. חבשי שיחק 90 דקות בכל אחד מארבעת המשחקים של הקבוצה באירופה והפך לבורג המרכזי בחוליית ההגנה.

בני יהודה עברה העונה ממערך של שלושה בלמים לשניים והמאמן יוסי אבוקסיס תפקד בעמדה הזו כמה שחקנים מהקיץ, פז בן ארי, איציק עזוז ודן מורי. חלקם שיחקו יותר וחלקם פחות, אבל חבשי תמיד היה שם כאיש של אבוקסיס במרכז ההגנה. גם במסגרת הליגה שיחק חבשי 90 דקות בכל אחד מ-22 המחזורים של העונה, ולא החסיר אפילו דקה אחת.

עאיד חבשי ויוסי אבוקסיס (נעם מורנו)

בסביבתו של השחקן מצפים שיקבל זימון לסגל הנבחרת, שתפגוש את נבחרת רומניה למשחק ידידות ב-24 במרץ ואומרים: “עאיד קיבל העונה צ'אנס אמיתי ובכל שבוע הוא מוכיח שמגיע לו. החיבור שלו לצוות המקצועי בבני יהודה נהדר. מי שמכיר אותו יודע שמדובר בבחור שלא מפסיק לעבוד, להתקדם ולהאמין בעצמו. הוא לא חושש משום אתגר ולאופי שלו יש חלק מאוד חשוב בהתקדמות שהוא עשה העונה”.

חבשי מסיים את חוזהו במכבי חיפה בקיץ 2019 כאשר לירוקים יש את האופציה להאריך את ההסכם בשנתיים נוספות. שחקן נוסף מבין המושאלים שעשוי למצוא את עצמו בחזרה במדים הירוקים, הוא סאן מנחם שהושאל לעירוני קריית שמונה. בחיפה לא מסתירים את הרצון לצרף מגן שמאלי בכיר דוגמת טאלב טוואטחה או מגן שמאלי זר כאשר סאן מנחם יכול להיות גיבוי למגן הראשון.

סאן מנחם (עמרי שטיין)

הקבוצה ממשיכה בהכנותיה לקראת משחק הליגה מול בני סכנין, במטרה לזכות בניצחון ליגה שני ברציפות, דבר שיעניק לא מעט שקט למערכת. אליסון דוס סנטוס מוצהב ולא יעמוד לרשותו של המאמן פרד רוטן, כאשר את מקומו ימלא ההולנדי אטיין ריינן. עומר דמארי סובל ממתיחה במפשעה ורק מחר יתברר אם יהיה כשיר למשחק. נטע לביא חזר לאימונים מלאים ויעמוד לרשות הסגל רק לאחר המשחק מול סכנין.