בקיץ שעבר, החתימה פאריס סן ז’רמן את ניימאר מברצלונה תמורת סכום דימיוני של כ-222 מיליון יורו. הקטאלונים חשבו שהמחיר הגבוה ישמור את ניימאר אצלם, אך עבור פ.ס.ז’ הדבר לא היווה מכשול. אלא שהברזילאי בכלל לא חושב שהכסף ששולם עליו משקף את כמה שהוא באמת שווה, והודה בראיון שערך היום (חמישי) רגע לפני שהוא פותח מונדיאל שני עם ברזיל שתג המחיר שהוצמד לו אינו פשוט עבורו.

“לא קל לי להיות השחקן היקר ביותר בכל הזמנים, הייתי משלם על עצמי פחות אם הייתה לי אפשרות”, הפתיע ניימאר, שדיבר גם על המונדיאל הקרוב ועל האכזבה שנחל ב-2014, שם כזכור התבזו הסלסאו עם 7:1 לנבחרת גרמניה: “הייתי רוצה מאוד לשחק באותו משחק, אין לי ספק שאיתי התוצאה הייתה אחרת, אני בטוח בכך”. כוכב פ.ס.ז’ כאמור נפצע במשחק רבע הגמר נגד קולומביה, ולא היה כשיר לחצי הגמר: “זה היה הגורל שלי, חייבים לקבל את זה. למרות שלא הייתי על המגרש, עדיין הייתי חלק מהקבוצה”.

כך סיים ניימאר את המונדיאל הקודם. מה הפעם? (רויטרס)

את המונדיאל הנוכחי, השני שלו במדים הצהובים, יחל ניימאר ביום ראשון הקרוב מול שוויץ, והוא יודע שנבחרתו היא מהמועמדות העיקריות להניף את התואר בסיום. השחקן היקר בהיטוריה התייחס לאותן ציפיות: “מה שקרה קרה, אבל עכשיו יש בידנו הזדמנות למחוק את הטורניר שעבר ולזכות, בתקווה שנוכל גם לפגוש את גרמניה ולנקום”. הכוכב בן ה-26 חזר בכושר טוב מהפציעה שעבר בפברואר וכבר הספיק לכבוש במספר משחקי הכנה, כעת נותר לראות האם יצליח לעמוד בציפיות ולסחוב את נבחרתו לזכייה ראשונה מאז 2002.