מונדיאל 2018 אמור לצאת לדרכו ברוסיה בעוד שלושה חודשים בדיוק, ב-14 ביוני, אך על פי דיווחים שצצו בתקשורת העולמית היום (רביעי), בפיפ”א נמצאים בלחץ גדול שמתואר אף כ-”פאניקה” של ממש, מחרם אפשרי על המארחת שנמצאת במצב דיפלומטי בעייתי, לאחר פרשת ניסיון חיסולו של המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפאל ובתו במרכז קניות בדרום באנגליה. 

למרות שרוסיה לא לקחה אחריות על ניסיון החיסול שעדיין נמצא בחקירה, היחסים המעורערים בין רוסיה לאנגליה גרמו ללחץ ציבורי מצד פוליטיקאים בריטים, שמטרתו למנוע את הגעת נבחרת אנגליה לטורניר. בנוסף, רוסיה תפגוש במשחק הפתיחה את ערב הסעודית, שגם איתה היא נמצאת ביחסים בעיתיים, בעקבות התמיכה של ולדימיר פוטין באיראן, היריבה הגדולה של הסעודים. על פי דיווחים באנגליה, ארה”ב והבריטים מנסים להפעיל לחץ על בכירים סעודים לא להגיע למשחק, ולהשאיר את פוטין לבדו בתא הכבוד. 

נשיא פיפ”א, ג’אני אינפנטינו צולם לפני מספר ימים עם פוטין בקרמלין, אך על פי גורמים בארגון הוא אינו מעודכן בפרטים ולא מקבל כלל מידע בכל הנוגע להתפתחויות הפוליטיות בין רוסיה לבריטניה. “אין שום מידע שמצביע על כך שהמתח יתמתן”, הוסיפו בפיפ”א.