העונה הנוראית שעוברת על ריאל מדריד בזירה המקומית נמשכה גם הערב (שבת) כשהקבוצה של זינדין זידאן נכנעה בסנטיאגו ברנבאו 1:0 לוויאריאל, השלימה משחק ליגה שלישי ללא ניצחון ובעקבות כך עלולה לראות את הפער מהמוליכה ויריבתה הנצחית ברצלונה, צומח ל-19 נקודות בתום 19 מחזורים.

“המשבר האין סופי”, “גם המקום הרביעי בסכנה”, “ריאל פגעה בתחתית”, אלו הן רק חלק מהכותרות באתרי מדריד שממש לא ריחמו על אלופת אירופה ואלופת ספרד שלראשונה מאז שנת 2009, רשמה שני הפסדי ליגה רצופים במגרשה הביתי. בכלל, הבלאנקוס שבפתיחת העונה קיוו לרוץ כל הדרך לאליפות שנייה ברצף, צריכים כרגע להביט למטה, כאשר גם המקום שלהם ברביעייה הראשונה נמצא בסכנה, בעוד ויאריאל וסביליה דולקות אחריהם בקרב על כרטיס הכניסה לליגת האלופות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ויאריאל מהממת את ריאל מדריד בברנבאו

“אין לי הסבר למצב שלנו”, אמר זידאן ההמום במסיבת העיתונאים מיד בתום המשחק. “פשוט לא הגיע לנו לנצח, אתה יכול לעשות את הדברים בצורה טובה או שלא ואני חושב ששיחקנו טוב, אבל לאחר שלא הצלחנו לכבוש, השחקנים הפקירו את ההגנה ולא היו מוכנים להתקפה המתפרצת שהביאה לשער”.

“אנחנו לא חושבים כרגע על המצב בליגה אלא רק על המשחק הבא”, המשיך הצרפתי שהתייחס גם למצב המנטלי בו מצויים שחקניו: “זה לא קל, אבל המסר שלי לשחקנים הוא להמשיך קדימה כי למרות המצב הקשה אנחנו יכולים לשנות הכל ביחד”. 

זינדין זידאן (La Liga)

המטרות להמשך העונה בליגה: “יש לנו עדיין את גביע המלך וליגת האלופות, אבל לא אשקר, המצב בליגה מקשה עלינו. למרות זאת, יש עדיין מספיק משחקים ואנחנו נמשיך להאמין. משברים מגיעים בסופו של דבר לקיצם, נמשיך להילחם ולרוץ קדימה”.

הביקורות על היכולת המקצועית של ההתקפה שלו: “אני לא מסכים עם כל מה שנכתב עלינו ואני לא חושב שההתקפה שלנו משחקת בצורה שבלונית וצפויה. אנחנו מתכוננים למשחקים בצורה טובה, אבל העובדה שהכדור פשוט לא רוצה להיכנס לרשת מקשה ומתסכלת את השחקנים”.