התקופה האחרונה של ארסנל היא אחת הרעות שידע המועדון הלונדוני. ארבעה משחקים רצופים ללא ניצחון, הדחה מביכה בגביע האנגלי מול נוטינגהאם פורסט והמקום שמוביל לליגת האלופות רחוק חמש נקודות. למרות זאת, בגביע הליגה הקבוצה של ארסן ונגר עדיין בחיים, אחרי שסיימו ב-0:0 מול צ’לסי במשחק הראשון ויגיעו בעמדה נוחה לגומלין באמירויות.

ארסן ונגר ראה את קבוצתו מהיציע בזמן שהמשיך את עונש ההרחקה שלו. זה לא עצר בעדו וגם במהלך המשחק הוא נתפס מקלל לעצמו “כל פעם שמוראטה נופל, הוא מקבל פאקינג בעיטה חופשית”. אחרי המשחק הוא היה רגוע יותר: “זו הייתה הופעה טובה שלנו, היינ מאורגנים, זו תוצאת תיקו טובה ונצטרך להשלים את העבודה בגומלין”.

שקודרן מוסטאפי נאבק עם מוראטה. המאמן לא אהב את השריקות לספרדי (רויטרס)

באנגליה טוענים כי למרות הדיווחים על כך שעסקת אלכסיס סאנצ’ס למנצ’סטר סיטי כבר סגורה, המאמן הצרפתי מנסה בכוחות אחרונים לשכנע את הצ’יליאני להישאר בלונדון עד סוף העונה. כזכור הקיצוני של ארסנל מסיים את חוזהו בסוף העונה ויכול לעזוב בחינם, אך בסיטי רוצים להחתימו כבר בינואר ומוכנים לשלם עבורו קצת יותר מ-20 מיליון ליש”ט, בזמן שהוא נותר מחוץ להרכב מול האלופה. “לבחירת ההרכב אין שום קשר לחלון העברות”, אמר ונגר והתייחס לספסול הכוכב שלו, “אני לא צריך להצדיק כל החלטה שאני מקבל. אני רוצה שהוא יישאר, לא רק עד סוף העונה אלא יותר, הוא שחקן חשוב”.

“אנשים לא מכירים אותו כל כך טוב”, המשיך הצרפתי, “הוא מרוכז כולו בכדורגל, הוא יכול להפריד בין מה שקורה בחוץ לבין מה שקורה על המגרש. הוא עלה מהספסל ויצר מצבים ליד השער, הוא נכנס כמו מישהו שרוצה לשחק כדורגל. עבורי לא משנה אם הוא יחתום ביוני או עכשיו, כל מה שמשנה לי זה המשחק הבא”.