המחזור ה-15 בלה ליגה ייצא לדרך היום (שישי) ב-22:00, עם קרב תחתית לוהט המפגיש בין המדורגת לפני אחרונה, דפורטיבו אלאבס, לבין הקבוצה שממוקמת מקום אחד מעליה, לאס פלמאס. המשחק, כמו כל משחקי הליגה הספרדית, ישודר בערוץ ONE למנויי yes ,HOT וסלקום TV (בפרטנר tv – לא משודר). 

אלאבס מגיעה לאחר ניצחון 2:3 על ג’ירונה במחזור האחרון, שהעלה את הקבוצה מהמקום האחרון למקום ה-19, כשבמאזנה תשע נקודות. העונה, לאחר 14 מחזורים, המארחת עוד לא סיימה משחק אחד בתיקו (היחידה בחמש הליגות הגדולות פרט לאודינזה). אגב, הבאה אחריה ב”טבלת תוצאות התיקו” בספרד היא לאס פלמאס, שסיימה משחק אחד בלבד העונה בתוצאת תיקו, כך שבהחלט ניתן לצפות בהכרעה במשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זה חוקי? הטריק הערמומי של ראמוס עם המסכה

מהצד השני, הקבוצה מהאיים הקנריים מגיעה גם היא לאחר ניצחון, כשהצליחה להפתיע את בטיס ולגבור עליה 0:1 במחזור הקודם. גם הפעם יעמדו על הקווים של הקבוצה עוזרי המאמן, פאקיטו אורטיס וראפה כריסטובל, לאחר שהמועדון טרם מינה מאמן חדש לאחר פיטורי פאקו אייסטרן לפני כשבועיים. לאס פלמאס ממוקמת במקום ה-18 עם 10 נקודות בקופה. שתי הקבוצות מקוות לנצח, ויקוו למעידה של הקבוצה שנמצאת מעליהם, דפורטיבו לה קורוניה, זאת כדי לעלות מעל לקו האדום ולנסות לחמוק מסכנת ירידה לליגה השנייה.