רגע השיא: התיקו מול סטיאווה בוקרשט

לזכות הפועל באר שבע אין יותר מדי רגעי שיא בשלב הבתים בליגה האירופית, אבל אם אפשר להצביע על רגע אחד כזה, אז נלך דווקא על תוצאת התיקו בחוץ נגד סטיאווה בוקרשט. אנו זוכרים את ההפסד הראשון לרומנים בטוטו-טרנר ובעיקר את הנאום של ברק בכר לאחר מכן בו הצהיר כי הרוויח את קבוצתו, אחרי שהיה מאוכזב קשות מהגישה בניצחון על רעננה ימים ספורים לפני. באר שבע הגיעה למשחק ברומניה באנרגיות שהזכירו לפרקים את הקבוצה של הקמפיין המוצלח בעונה שעברה, יחד עם תמיכה אדירה של כ-4,000 אדומים והצליחה להשיג תוצאת תיקו בזכות שער של בן שהר. בסך הכל, משחק טוב מאוד של האלופה שהשאיר אותה בחיים - עד ההפסד ללוגאנו שחיסל את סיכוי ההעפלה.  

הנקודה השלילית: משחק ההגנה

כמעט בכל משחק בשלב הבתים של הליגה האירופית נרשמה טעות משמעותית בחלק האחורי של ברק בכר. באירופה, כמו באירופה, משלמים במזומן על כל טעות וזו הסיבה המרכזית שבגינה באר שבע הגיע למשחק האחרון נגד הצ'כים כשהוא לפרוטוקול בלבד וללא שום סיכוי להעפיל.

הנקודה החיובית: החזרה של מיגל ויטור

בלמה הפורטוגלי של הפועל באר שבע חזר אחרי פציעה קשה ברצועה הצולבת למשחק החוץ נגד סטיאווה בוקרשט והראה בפעם המי יודע כמה את ההשפעה שלו כשהוא על כר הדשא. כל עוד מיגל ויטור בריא, בבאר שבע יכולים לפנטז על הישגים בזירה האירופית גם בעונות הבאות ולהפוך את הנקודה השלילית עליה דיברנו מעלה לחיובית.  

מיגל ויטור חוגג (אחמד מוררה)

הציונים

דודו גורש – 5: ספג שבעה שערים בארבעה משחקים, נכנס להרכב במקומו של גיא חיימוב, לא הצליח להגן על שערו יותר מדי, אך האחריות לא מוטלת רק עליו.

גיא חיימוב – 5: אחרי שעמד בשער במשך כל מוקדמות ליגת האלופות, חיימוב היה שותף לניצחון הפתיחה על לוגאנו, אך נעדר בגלל פציעה בהמשך עד חזרתו לשער נגד פלזן. לפחות הקבוצה השיגה שלוש נקודות בזמן שעמד בין הקורות.

דור אלו –  5: בכורה אירופית סבירה למדי למגן החדש של הפועל באר שבע. רצה והשתדל, אך חוסר הניסיון בהחלט הורגש.

דור אלו עם הכדור (אחמד מוררה)

בן ביטון – 5: שיחק בשני משחקים בלבד בשל פציעה, בהפסד לסטיאווה בבית ובהפסד ללוגאנו, הוסיף כוח ואנרגיות באגף נגד הרומנים, אבל נגד השווייצרים היה פחות טוב.

חאתם עבד אלחמיד – 4.5: הבלם שהגיע בזמן מצוקת הבלמים של הפועל באר שבע נזרק ישר למים העמוקים וחוסר התיאום כשחקן חדש בחלק האחורי הורגש. לצערו, הטעות ההיא נגד לוגאנו במחזור הלפני אחרון תישאר זכורה לו.

לואי טאהא – 4.5: אמנם שיחק דקות משמעותיות, אך גם הוא לא חף מאשמה לטעויות שהתרחשו בהגנה של ברק בכר.  

לואי טאהא (אחמד מוררה)

מיגל ויטור – 5.5: חזר מפציעה נגד סטיאווה בוקרשט בחוץ ואפילו הספיק לבשל במספרת את שער השוויון של בן שהר נגד הרומנים. אם הפורטוגלי היה משחק בתחילת הקמפיין – אולי ב"ש הייתה במקום אחר.

מיחאי קורהוט – 4: שיחק בכל המשחקים בקמפיין ולא הצליח לתרום יותר מדי. קורהוט אחד השחקנים ששיחק הכי הרבה דקות בכל המסגרות במדי הפועל באר שבע ונבחרתו, העייפות כנראה השפיעה עליו, בנוסף לכך שכבר חודשיים הוא סוחב פציעה טורדנית במיניסקוס.

דן איינבינדר – 5: כבש שער אחד נגד לוגאנו, שיחק בארבעה משחקים כמעט מלאים אך ניכר היה כי זו עונתו הראשונה במדים האדומים. השער שלו סייע לשלוש הנקודות נגד לוגאנו.

דן איינבינדר (אחמד מוררה)

מהראן ראדי – 5: הלב והנשמה במרכז השדה. השתדל והשקיע בכל משחק ששיחק, אך בליגה קל לו יותר מאשר באירופה, שם לא הצליח לבלוט.

ג'ון אוגו – 4.5: הניגרי של האלופה עשה את ההבדל ברוב המשחקים במוקדמות ליגת האלופות, אך בשלב הבתים של הליגה האירופית – הרבה פחות. נפצע בהפסד הביתי לסטיאווה, נגד לוגאנו היה חלש והוחלף במחצית, כך שזה מסכם את הכל.

וובה בראון – 5.5: אחת מנקודות האור הבודדות של האלופה כששיחק. בכר עדיין זוכר לו את המשחק הנהדר נגד סטיאווה בטרנר, למרות ההפסד. לרוע מזלו לאחר כמה ימים נפצע באשדוד והתקדמותו נעצרה.

ברק בכר וג'ון אוגו (איציק בלניצקי)

מיכאל אוחנה – 5: שותף כמעט בכל המשחקים, אך לא קיבל מספיק דקות מברק בכר שהכניס אותו לרוב בשליש האחרון של המשחק. כשנכנס, לא הצליח להשפיע.

מאור מליקסון – 6: בישל פעמיים, הנהיג והוביל. פתח רק בשלושת המשחקים הראשונים, בשניים האחרים נכנס בדקות האחרונות בגלל פציעה. השחקן הכי מלהיב של באר שבע עשה את שלו.

איסק קואנקה – 4: הרכש הנוצץ של האלופה אמנם כבש שער אחד בהפסד הביתי לסטיאווה, אך לא לזה ציפו בבאר שבע מאקס ברצלונה.

טוני וואקמה – 5.5: כבש נגד פלזן כשעלה כמחליף אחרי סדרת חינוך קצרצרה של בכר, בסה"כ קמפיין לא טוב לוואקמה. כנראה שמנגינת ליגת האלופות שהתנגנה בראשו והפסיקה בסלובניה הובילה ליכולת הפושרת בליגה האירופית.

בן שהר מול בוגדאן פלאניץ' (רדאד ג'בארה)

בן שהר – 5: כבש שער חשוב נגד סטיאווה בוקרשט על אדמת רומניה, יכול היה לעשות יותר מבחינה התקפית.

תומאש פקהארט – 4: החלוץ שברק בכר כל כך רצה, לא תרם כלום בחלק ההתקפי. 0 שערים באירופה עד כה, בהחלט מאכזב עבור הצ'כי שציפו ממנו להיות האקס פקטור באירופה.

ברק בכר – 5: המאמן שנחשב על ידי רבים לטוב בישראל לא הצליח לשחזר את ההישג מהעונה שעברה. כנראה שגם עליו השפיעה ההדחה ההיא בסלובניה. בנוסף, נאלץ להתמודד עם המון פציעות שאילצו אותו לא פעם לאלתר, לא תמיד בצורה מוצלחת, על אף הסגל הרחב. תוסיפו לזה גם את כל הפרשיות איתן נאלץ להתמודד. מה שבטוח, בכר ילמד וידאג לתקן זאת בקמפיין הבא.