שלב הבתים בליגת האלופות הגיע הלילה (רביעי) לסיומו, תמונת העולות לשלב שמינית הגמר הושלמה, וביום שני תיערך ההגרלה בסיומה 16 קבוצות נרגשות יגלו מול מי הן יתמודדו בחודשים פברואר ומרץ, בתחילת שלב הנוק-אאוט בדרך לזכייה בגביע בעל האוזניים הגדולות.

בין הקבוצות שסיימו במקום הראשון ניתן למצוא ארבע (!) אנגליות ועוד ספרדית, צרפתית, איטלקית וקבוצת מפתיעה מטורקיה. הקבוצות שסיימו במקום השני מגוונות יותר – שתי ספרדיות, וכן קבוצות מאנגליה, גרמניה, איטליה, פורטוגל, אוקראינה ושווייץ.

הקבוצות שסיימו במקום הראשון: ברצלונה, פאריס סן ז’רמן, מנצ’סטר סיטי, מנצ’סטר יונייטד, טוטנהאם, ליברפול, רומא ובשיקטאש.

הקבוצות שסיימו במקום השני: ריאל מדריד, באיירן מינכן, יובנטוס, צ’לסי, סביליה, פורטו, באזל ושחטאר דונייצק.

מסי מול בואטנג. גם זה מפגש אפשרי (רויטרס)

אז מה נקבל בהגרלת שמינית הגמר? האפשרויות רבות מספור, כאשר ההגבלות היחידות הן שקבוצה לא יכולה לפגוש קבוצה שהייתה איתה באותו בית בשלב הבתים, וכן לא יכולה לפגוש קבוצה מאותה מדינה. הדבר משמעותי בעיקר עבור צ’לסי, שסיימה במקום השני ולא תוכל לפגוש אף אחת מארבע האנגליות שסיימו במקום הראשון או את רומא, שסיימה ראשונה בבית שלה. המשמעות: לצ’לסי נותרו רק 3 אפשרויות – ברצלונה, פאריס סן ז’רמן ובשיקטאש, כאשר הסיכוי שצ’לסי תגריל את ברצלונה עומד על 43.3 אחוזים (ולא 33.3%, לאור האפשרויות הנוספות בהגרלה).

עבור בארסה, אם היא אכן תקבל את צ’לסי, מדובר יהיה בהגרלה מאכזבת, שכן היא יכולה לקבל קבוצות נוחות יותר – פורטו, באזל או שחטאר דונייצק. מאידך, הספרדים יוכלו לקבל גם את באיירן מינכן, ואת זה כנראה אף אחד בקטלוניה לא רוצה.

ריאל מדריד יכולה לקבל כל קבוצה שסיימה במקום הראשון, פרט לבארסה הספרדית ולטוטנהאם שסיימה ראשונה בבית שלה. המשמעות – אפשרויות למפגשים מרתקים מול פאריס סן ז’רמן, מנצ’סטר יונייטד וליברפול. וגם מפגשים מרתקים פחות, מול רומא ובשיקטאש. עבור פאריס סן ז’רמן ובאיירן מינכן, שסיימו במקומות 1 ו-2 בהתאמה בבית 2, ההגרלה פתוחה לחלוטין כשלכל אחת יש שבע אפשרויות, פרט ליריבה משלב הבתים.

רונאלדו מול אוטמנדי. אפשרות לדייט מרתק (רויטרס)

אם כן, דוגמאות למספר מפגשים שאם הם יוגרלו בשמינית, נוכל כולנו לחלום עליהם בלילות החורף הקרים, עד פברואר: ברצלונה – באיירן מינכן, פאריס סן ז’רמן – ריאל מדריד, מנצ’סטר סיטי – יובנטוס, מנצ’סטר יונייטד – ריאל מדריד, טוטנהאם – באיירן מינכן ועוד, ועוד.

גם אתם יכולים להיות בקרב הענקיות, פ.ס.ז' נגד ליברפול. הזמינו עכשיו