אורי אלון, בעלי הפועל ירושלים, הודיע היום (שלישי) שהוא עוזב את המועדון מעיר הבירה, יממה לאחר ההפסד בחצי גמר הפיינל פור 80:76 להפועל חולון. ההכרזה של אלון הפתיעה את רוב האנשים, שכן בעבר איש העסקים הישראלי הצהיר לא פעם שבכוונתו להישאר במועדון האדום לתקופה ארוכה. לאורך השנים האחרונות הבהיר אלון שהוא כאן כדי להמשיך את התנופה אליה נכנסה הקבוצה. הנה מיטב הציטוטים מתקופתו כבעלי המועדון.   

"אני לא רוצה להיות שני לאף אחד בשום דבר, לא בעסקים ולא בספורט. המודל שלי הוא לבנות את הפועל ירושלים, מהקבוצות הגדולות בכדורסל הישראלי, שתצליח לאורך שנים. כולנו יודעים שהפועל חולון זכתה באליפות ובעונה האחרונה נלחמה נגד הירידה. כך גם הפועל גלבוע/גליל שהפתיעה את מכבי בגמר ולא הצליחה להתרומם מאז. כדי ליצור הצלחה צריך סבלנות והמשכיות ולהשקיע לאורך זמן והקבוצה שלנו יכולה לעמוד בתנאים הללו. אנחנו לא רוצים להידמות למכבי ולא שואפים להיות כמו מכבי. אני ממוקד בהפועל ירושלים". (תקופה קצרה לפני שאלון זכה במכרז על בעלות הקבוצה, יולי 2013). 

אוהדי הפועל ירושלים בתקופות טובות יותר (אורן בן חקון)

“אנחנו בונים קבוצה לשנים הבאות. אנשים מתחילים לראות על מה דיברנו כל הזמן הזה, אנחנו מחתימים שחקנים שהם בשיא שלהם, אנחנו רוצים אותם בקבוצה שלנו לטווח ארוך ורוצים לבנות קבוצה ליורוליג. אם תהיה אליפות או יהיה גביע השנה זה יהיה מעולה, אבל זו לא המטרה, אנחנו רוצים לבנות שלד לקבוצה. באתי לשנים רבות, בהחלט”. (נובמבר 2013, תכנית הספורט של רדיו 102FM).

“זה ייקח כמה שנים לבנות מועדון אירופי שיוכל להתחרות ברמה הגבוהה ביותר". (לאחר ההדחה בגומלין רבע גמר היורוקאפ מול ניז'ני נובגורוד, מרץ 2014). 

“הפועל ירושלים זה פרויקט שהתחלתי אותו בעיקר עקב חזרה לעיר שגדלתי בה. החברה שלי בארה"ב היא אחת החברות המובילות באמריקה, אם אתה שם את זה מול הפועל ירושלים, כל פרוייקט כבודו במקומו מונח, ולירושלים לא באתי לשנה שנתיים אלא לטווח ארוך". (תכנית הרדיו של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’ ב-102FM, יוני 2015). 

אורי אלון וצלחת האליפות (איציק בלניצקי)

“אני מתעסק בלבנות קבוצה שתהיה בטופ הכדורסל הישראלי לאורך זמן. עקביות זה הכי חשוב. כשקניתי את הקבוצה המטרה הייתה לקחת אליפות ולשחק ביורוליג. מעניין אותי להמשיך לבנות את המותג, להיות הקבוצה הכי טובה ועם הזמן הצלחות באירופה יבואו. למכבי תל אביב זה לקח 40 שנה, ייקח לנו הרבה פחות”. (לאחר ניצחון על מכבי תל אביב בליגה, מרץ 2016).

“אני מגיע שש או שבע פעמים בשנה לישראל, האנרגיה היא בלתי נתפסת. רק להסתובב ברחבי העיר ולראות את האהבה שרוכשים לקבוצה גורם לך להרגיש נהדר, זה דבר מאוד מיוחד. זה נחמד לבנות עסקים באמריקה, אבל תמיד כיף לחזור למקום שגדלת בו ולהחזיר לקהילה. יש לפנינו עתיד מזהיר מאוד”. ( אפריל 2016, בראיון לעיתון אוסטרלי). 

אורי אלון (איציק בלניצקי)

“המקום שלנו שם (יורוליג), כולם יודעים שהמקום שלנו שם. המטרה היא שברגע שנגיע ליורוליג אז גם נישאר. אולי זה יקח עוד שנה ואולי עוד שנתיים". (תכנית הרדיו של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’ ב-102FM, יוני 2017). 

“העסקים חשובים, אבל צריך להפריד. מה שאני עושה בחיים העסקיים זה אחד וההצלחה שלי שם היא חשובה, הפועל ירושלים זו נתינה. באחד זה להרוויח ובשני זה לתת, אני לא מרוויח בהפועל ירושלים, אני לא מקבל על זה כלום, אין לי עסקים בארץ, זה הכל נטו לתת חזרה לעיר שבה גדלתי ולקבוצה שאהדתי כילד. אין מה להשוות, אין דבר יותר כיף מלתת, אי אפשר להשוות”. (תכנית הרדיו של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’ ב-102FM, מרץ 2018).