אחרי שמכבי תל אביב הבטיחה את העפלתה לגמר, אלופת המדינה, הפועל ירושלים, תפגוש הערב (שני, 21:00) את מחזיקת הגביע הפועל חולון במשחק השני של הפיינל פור המפוצל בהיכל מנורה מבטחים. 

האדומים מהבירה, שזכו בשתי אליפויות מאז שנת 2015, יודעים שאם ברצונם לעשות היסטוריה ולזכות באליפות בק-טו-בק, הפעם אין סיכוי ל-"אליפות עם כוכבית" כאשר בגמר כבר ממתינים הצהובים, שדרסו את הפועל תל אביב בדרבי העירוני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: לשמור על עקביות 40 דק

ירושלים צפויה לצבוע את ההיכל באדום, אולם תזכה לעידוד של הבעלים אורי אלון דווקא ממעבר לים. הבוס של הקבוצה עובד על מספר פרוייקטים במסגרת חברת הנדל"ן האמריקאית שלו, ובניגוד לשנים עברו - הפעם הוא יעלה על טיסה ארצה רק אם האדומים יעפילו למשחק האליפות.

קפטן הקבוצה, יותם הלפרין, נשאל האם הם מרוצים מכך שחולון עסוקה בגלן רייס ג׳וניור: "הדבר היחידי שאנחנו מבסוטים ממנו זה שאנחנו נמצאים בפיינל פור, בעיניי כל הסיפור מול גלן התפוצץ קצת מעבר למה שכולם מדברים עליו. כל מה שבשליטתנו אנחנו משתדלים להתעסק בו, כל השאר זה לא מעניין מבחינתנו לפחות״. 

יותם הלפרין (אורן בן חקון)

המשחק עצמו וההתרגשות מהמעמד: ״אנחנו לא מקלים ראש בשחקנים של חולון ויודעים שיש שם שחקנים שעברו רגעים כאלה גדולים, אני יודע איזה שחקנים משחקים העונה בהפועל ירושלים כך שאני באמת מאמין שנבוא מוכנים ודרוכים. זה משחק אחד ויכול להתפתח להרבה כיוונים, אבל אני מאמין בנו. אני יכול להגיד מהצד שלי ומהצד של החבר'ה שאתם מתייחסים אליהם כיותר ‘זקנים’, ההתרגשות רק הולכת וגוברת. אני שמח שבשנים האחרונות אני נמצא בכל אירוע שיש בו תואר על השולחן”.

השאיפה לזכות באליפות שנייה ברצף: “רוצים את זה עוד יותר, אני חושב שהשנה הפיינל פור מאוד שוויוני, ככה שזה נותן עניין סביב האירוע הזה. מי שלא מתרגש מהסיפור הזה אין לו מקום יותר לשחק כדורסל, כל העבודה הקשה והעונה המתישה ואני חושב שזה כדי להגיע לרגע הזה".

שחקני הפועל ירושלים (אורן בן חקון)

על שיטת ההכרעה: ״יש משהו במשחק אחד שבונה את המתח ואם יש היום אנדרדוג בכדורסל הישראלי, אז זה נותן להם יותר סיכוי. אני חושב שלא רק הסדרה שלנו אלא כל הסדרות היו מעניינות וכולן יכלו להיגמר אחרת ממה שנגמרו וגם מבחינת מאמן יותר נכון ופייר לבדוק מי מאמן יותר טוב בסדרה, כי אפשר לתקן בניגוד למשחק אחד. אני חושב שאני לא היחיד שחושב ככה ומקווה שיום אחד זה גם יגיע״.