בעוד הפועל גלבוע/גליל צונחת עם הפסד שלישי ברציפות מאז פציעות של ג'ייקובן בראון, הפועל ת"א בפורמה רצינית לקראת הפלייאוף וגברה אמש (ראשון) על הצפוניים 78:86. האדומים של דני פרנקו מתמודדים כעת עם הפועל ירושלים על הכרטיס הסופי לאירוח ביתי של סדרת רבע גמר הפלייאוף, במה שעשוי להסתיים בקרב ראש-בראש של דרבי האדומות של הליגה.

לצערנו, הסיפור המרכזי מהמשחק אינו ה-30 ו-12 המפלצתי של זאק לידיי, או היכולות האישיות המרשימות של ג'רל מקניל, ואפילו לא הופעת "בראד סטיבנס" טיפוסית של מאט האוורד עם 11 נקודות, 9 ריבאונדים וסחיטת 10 עבירות, א-לה מכללת באטלר. 

האירוע המרכזי מהדרייב אין / היכל קבוצת שלמה הוא העימות בין מנהל הצפוניים ארצי פרטי לבעלי המארחת ידידיה רפפורט והיו"ר רמי כהן. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ת"א מנצחת 78:86 את גלבוע/גליל

קצת היסטוריה: המפגש הקודם בין הקבוצות בגן נר הסתיים בחגיגה משטרתית כאשר אוהדי האורחת זרקו מצתים למגרש וקיללו את מנהל הצפוניים, ככה שהאווירה הייתה חמה עוד לפני שריקת הפתיחה. חשוב להדגיש כי נגד פרטי הוגשה תביעה על "התגרות באוהדים" והוא אפילו התייצב בפני וועדת משמעת, אולם יצא זכאי ב-100%. 

"הם חמים על כל מי שלא מוצא חן בעיניהם. הם סתם חיכו לסגור חשבון", טענו גורמים בשורות האורחת. במסגרת המשחק אוהדי הפועל קראו "ארצי מת", אבל את שאירע בסיום נראה כי המשקיף יאיר מיכאלי פספס כי הוא כבר עזב את האולם. 

"ידידיה ורמי קיללו ללא הכרה. ארצי לא הגיב אפילו פעם אחת. נשב עם אנשי המקצוע ונחליט כיצד לפעול", סיפרו הגורמים הצפוניים.

בירידה לחדרי ההלבשה, אנשי המארחת טוענים שפרטי הצית מהומה ואמר משפט בסגנון, "זה לא הסוף, זה רק ההתחלה". כהן, שהיה באיזור, הפציר בו שלא יאיים, שהוא חוצפן, ושיכנס למלתחה של קבוצתו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"צריך לדעת לנצח גם משחקים מהסוג הזה"

בסיום המשחק רפפורט, שנתפס בעדשת המצלמה, התנפל על פרטי מאחורי ספסל האורחת ונראה מטיח בו האשמות קשות ומקלל אותו תוך כדי תנועות ידיים מאיימות. 

דובר הקבוצה איתי ברגר הדף אחורה מספר אוהדים מהשורה הראשונה שניסו להתעמת עם מנהל הצפוניים, ולפי הסרטון שהגיע לידי ONE, רגע לפני שהוא עוזב את המגרש, ידידיה נראה מקנח עם תנועת יריקה לעברו של פרטי.

ארצי יצא לרכבו מכותלי האולם בליווי של כמעט עשרה מאבטחים וכוחות משטרה, לקול קללות קשות מאוד של אוהדי הפועל ת"א: "תוריד את הראש י'כלב, מי אתה בכלל? כל החיים תשאר בקיבוץ”, ואת ההמשך נחסוך מכם.