90 נקודות קבוצתיות. 27 נקודות מרשימות לג'רום דייסון. ארבעה קלעים שונים בספרות כפולות. 13 צליפות ממעבר לקשת ב-54% ויריבה מהתחתית. סך הכל מתכון קליל לניצחון, נכון? אז זהו שלא. 

הפועל ירושלים של העונה יכולה לבעוט בדלי בכל עת. האלופה הציגה הגנה מביכה, נתנה לאלכס יאנג ויפתח זיו לחגוג על הפרקט, להאקים ווריק לשלוט מעל הטבעות, והסתבכה בדירוג עם הפסד 97:90 לעירוני נהריה של אריק אלפסי. 

מעבר להופעה האדישה על המגרש, והצניחה מהצמרת, ירושלים עשויה להתברג בסדרת פלייאוף מול יריבה שהיא הכי חוששת מפניה: הפועל ת"א. דני פרנקו, טיי מקי, טוני גפני, ורפי מנקו - הפליטים האחרונים מהבירה - מגיעים עם בטן מלאה על האלופה ויעשו הכל כדי להדיח אותה מהפלייאוף ולחרב לאקסית את העונה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קרובה להישאר: נהריה גוברת על הפועל י-ם

חשוב להדגיש כי ירושלים הופיעה ללא סטרטוס פרפרוגלו (פצוע) וריצ'ארד האוול (חולה), אבל גם הסגל הזה - מינוס ג'רום דייסון - לא התקשה לדרוס את הפועל אילת במחזור הקודם. הפעם האנרגיות נשארו בבירה וההגנה של הפועל הייתה פריכה. אגב, לא כל האדומים הפסידו אמש, פוטיס קאציקאריס זוכרים? טנריפה הצנועה שלו גברה 81:86 על ברצלונה הלוהטת של סבטיסלב פסיץ', ולמעשה השלימה דאבל ניצחונות העונה על הקטאלונים.

"לא שיחקנו ליכולות שלנו. אני לא יודע מה הסיבה. זה מבאס", הגיב רונאלד רוברטס, שהיה חלש. עודד קטש, שטביעת האמצע שלו לא ממש נראית עד כה, לרבות בכל הקשור לאנרגיות והוצאה לפועל של כמה שחקנים, כעס על חניכיו בסיום. המאמנים הדגישו בפני השחקנים מספר פעמים לפני המשחק ובמהלכו על החשיבות ההגהתית נגד הגארדים של נהריה וכי הרוטציה קצרה. אבל נראה כי מה שנכנס באוזן אחד, יוצא במהירות מהשני. 

"אנחנו מגיעים למשחקים לא מרוכזים ולא מגיבים טוב אחרי ניצחונות. שחקנים חושבים שנגיע לפלייאוף ויהיה בסדר. זה מסוכן". עוד סיכם המאמן המפסיד: "לא היינו אגרסיבים הגנתית, וזו לא פעם ראשונה. אי אפשר לבוא למשחק במחשבה שיהיה בסדר. השחקנים מאמינים שיהיה בסדר הפלייאוף, אבל אנחנו לא מגיעים מוכנים למשחקים".