דייויד בלאט רשם בסוף השבוע האחרון עוד הישג מרשים בקריירת האימון המפוארת שלו והוסיף לארון הגביעים העמוס לאחר שהשלים עם דרושפאקה הצנועה זכייה מדהימה ביורוקאפ, שגם הקנתה לקבוצה מטורקיה את כרטיס הכניסה ליורוליג בעונה הבאה. הערב (ראשון) דיבר בלאט בתוכנית הספורט של רדיו 102FM בשיתוף עם אתר ONE והתייחס לשאיפות לחזור ל-NBA, ההצלחה בטורקיה וגם על מכבי תל אביב.

שלום דייויד ומזל טוב, מה שלומך?
“אני בסדר, אגב מוכן לחזור לחיפה יחד עם אייל ברקוביץ’ ולשוב מעט לנעורים שלי, להיכן שגדלתי והתחלתי את הקריירה שלי בישראל, בחיפה היפה והיא בנשמה ובלב שלי. עברתי שנים טובות שם, עיר נפלאה, אנשים נהדרים”.

דייויד בלאט (רויטרס)

בקבוצה הטורקית אפילו לא ציפו שתגיעו להישג הגדול הזה?
“כשבאתי שנה שעברה החזון והרצון של הקבוצה הספציפית, כאשר ”דוגוש” הייתה הספונסרית שלנו, היו להמשיך את תהליך ההשתלבות ברמות הגבוהות באירופה ואני חושב ששנה שעברה עשינו עבודה נהדרת והגענו לפלייאוף, לטופ-8 של היורוליג, עם קבוצה שנבנתה מחדש. לצערי מסיבה פוליטית לא הצליחו לקבל את הכרטיס ליורוליג לשנה הנוכחית כי לא הגדילו את הליגה ל-18 קבוצות כפי שחשבו, מה שעוד יקרה אגב. החלטנו לחזור לרמת היורוקאפ ואני בגלל שלא מצאתי עבודה ב-NBA, הצלחתי להישאר לעוד שנה ולפחות לחכות לקיץ הנוכחי לראות אם אני יכול לחזור לארה”ב ויצא לנו לעשות משהו מדהים”.

לפני שהגעת לשם לא ידענו מי זאת דרושפאקה ואתה ממש זה ששם אותם על המפה.
“גם לא ידעו בזמנו מי זו דינמו סנט פטרסבורג שלקחתי איתה את היורוקאפ עם מאזן של 0:20, אז זה בסדר גמור מבחינתי. לפעמים את העתיד והשם עושים רק בהווה ולא בעבר. זה מה שעשינו אז וזה מה שעשינו גם הפעם ואני מקווה שתהיה המשכיות איתי או בלעדיי”.

דייויד בלאט (יניב גונן)

אתה מתכוון להישאר בטורקיה או שהראש שלך כבר ב-NBA?
“המטרה שלי היא לחזור ל-NBA ולעמדה של מאמן ראשי. אם תהיה לי הזדמנות זה מה שאעשה. אם לא אז אחזור לאירופה, או לדרושפאקה או למקום אחר. קודם כל אני אנסה למצות את האפשרות להשיג משרה ב-NBA”.

על פי השמועות ניו יורק ניקס מעוניינת בשרותיך?
“אני עדיין לא קיבלתי פניות ולא עשיתי שום ראיון. רק עכשיו קבוצות מתחילות לבנות את הרשימות שלהן מבחינת מרואיינים ואני מאמין שאני אהיה ברשימות של מספר קבוצות. אני מקווה לקבל את ההזדמנות”.

מה תעדיף להיות, עוזר מאמן ב-NBA או לכהן במשרת מאמן ראשי בקבוצת יורוליג בכירה?
“אעדיף את האופציה השנייה בוודאות”.

דייויד בלאט (eurocup)

אתה אומר זאת בשל העובדה שכבר ניסית להיות מספר 2 ומספר 1 ב-NBA ומקומך הוא בתור מספר 1?
“זה מה שאני רוצה וזה מה שמתאים לי. אני יכול להיות מספר 2 בעוד 10 שנים אולי, אבל היום במעמד שלי – רק מאמן ראשי”.

מכבי תל אביב היא מבחינתך גם קבוצת יורוליג בכירה?
“מכבי הוא מהמועדונים הגדולים ביורוליג גם היום גם פעם וגם בעתיד, אבל היום יש לה מאמן ואני לא חושב לקחת מקום עבודה לאף אחד”.

מהי דעתך המקצועית על מה שקורה שם?
”בשנים מאז שעזבתי מכבי עברה הרבה מצבים ולא בהכרח הכי נעימים. יכול להיות שלוקח יותר משנה לחזור לרמות הגבוהות, אבל אני מאמין שזה יקרה וטוב שיש שם עכשיו קצת יותר שקט ויציבות. זמנים טובים עוד יבואו על המערכת”. 

שחקני דרושפאקה חוגגים (טוויטר)

מה אתה חושב על ההחלטה שלהם לחלק את הקבוצה לשני סגלים, אחד לליגה ואחד לאירופה?
“בגלל שההחלטה נפלה בזמן שהייתי בהכנות לחצי הגמר והגמר ביורוקאפ, לא כך כך התעניינתי והתעמקתי בנושא. אני לא כל כך מבין במה מדובר אבל אני לא מאמין שמכבי ישחקו ביורוליג עם 12 זרים ואני לא מאמין שהם ישחקו בליגה עם 12 ישראלים. אני גם לא בטוח שבסופו של הדבר התוכנית הזו תצא לפועל. בכל מקרה, אני לא מספיק בקיא בחומר כדי לתת תשובה מקצועית על הדבר”.

דייויד בלאט, תודה רבה ורק שתמשיך להצליח.
“תודה רבה לכם חברים”.