בזמן שמכבי תל אביב מתכוננת למשחק החשוב מול חימקי מוסקבה (חמישי, 21:00) במסגרת היורוליג, כוכבם לשעבר של הצהובים, דווין סמית׳, נחת בישראל לרגל הצטרפותו להיכל התהילה של המועדון, כאשר היום (שלישי) הגיע השחקן יחד עם בנותיו למסעדת “BBB” הארבעה לארוחה חגיגית יחד עם חברי ההנהלה הבכירה ואוהדי הקבוצה.

סמית׳, שיחגוג בחודש הבא יום הולדת 35, אמר על חזרתו לתל אביב: ״עברו כמה חודשים מאז שראיתי חלק מהאנשים כאן, אז טוב לחזור. אני מאוד מתגעגע, הייתי שש שנים בישראל וזה חלק גדול מהחיים שלי. הכרתי המון אנשים מדהימים ותמיד כיף לחזור ולראות אותם”.

דווין סמית' ובנותיו (רדאד ג'בארה)

התחושות על הכניסה להיכל התהילה: ״כבוד גדול, מכבי זה מועדון יוקרתי אז אני מודה לקבל כבוד ממועדון שכזה. זה תמיד מפתיע, אני אסיר תודה על ההזדמנות לשחק כאן ועוד יותר על כך שמקבל עיטור על ההישגים ובסופו של דבר להיכנס להיכל התהילה. הרבה משחקים כדורסל מסיבות שונות, יש כאלה שמשחקים עבור הסטטיסטיקה, כסף ויש כאלה שמשחקים בשביל לקבל כבוד ולהיות חלק ממשהו גדול יותר מכדורסל וזה מה שאני חושב שהצלחתי להשיג פה במכבי. חזרה להיכל? זה הולך להיות שונה להסתכל מהצד ולא להיות חלק מהמשחק, תהיה הרגשה שונה”.

״למכבי היו לא מעט שחקנים זרים שנשארו איתנו בקשרים טובים ועוזרים לנו”, אמר דייויד פדרמן, בעלי מכבי ת״א, והוסיף: “חלקם הייתי מגדיר אותם כג׳נטלמנים אמתיים שנשארו ואנחנו אוהבים אותם ואהבנו הרבה שחקנים, אבל מהסוג של אנתוני פארקר וסמית׳ קשה למצוא. דווין היה שחקן שנהנינו מכל רגע שהיה פה ואנחנו בסופו של דבר שמחנו שהוא סיים את הקריירה במכבי כשהוא רצה לסיים. אנחנו פשוט אוהבים אותו ולכן היה חשוב להכניס אותו”.

דייויד פדרמן (רדאד ג'בארה)

המשיך הבעלים והתייחס לכמות התארים עם השחקן: ״אני לא סופר כמה אליפויות זכינו פה בטח לא בליגה הזאת שהאלופה נקבעת במשחק אחד. הוא היה חלק מהנשמה של המועדון, בחור שתמיד אפשר היה לשוחח איתו ולעזור לנו מול השחקנים האחרים. אנחנו פשוט מאוד אוהבים אותו והלוואי שיהיו לנו עוד אנשים עם אופי כזה ויכולות שכאלה”.

אלי דריקס, דייויד פדרמן (רדאד ג'בארה)

חסרונו של שחקן עם ניסיון במכבי כמו דווין סמית׳: ״אני חושב שבהשוואה לשנתיים האחרונות אנחנו בעלייה כמעט עלייה מטאורית. העונה הליגה הרבה יותר קשה וסמית’ הגיע למסקנה בזמן הנכון עם כל הפציעות והגיל שהוא לא היה יכול לעמוד במה שעוברים עכשיו. בעשרה ימים האלה אנחנו משחקים 5-6 משחקים חצי מהם ביורוליג וחצי בליגה, זה כמעט לא אנושי. הוא לא היה יכול לעמוד בזה וטוב שזה קרה ככה”.