הפועל ירושלים פשוט בעטה בדלי הערב (ראשון), כשאיבדה את הראש ברבע הרביעי וספגה 77:74 מהיריבה הגדולה שלה – מכבי תל אביב. החבורה של עודד קטש דווקא הציגה יכולת לא רעה במשך שלושה רבעים, בוודאי ביחס למשחקיה האחרונים, אך שוב הבעיות מרוב שלבי העונה החלו לצוף בדקות ההכרעה.

לקטש יש לא מעט עבודה לקראת המשך העונה, בעיקר עם שחקניו הישראלים, מכיוון שבמשחק בו יותם הלפרין וליאור אליהו קלעו 0 נקודות בצוותא, קשה מאוד לנצח, על אחת כמה וכמה יריבה איכותית כמו מכבי, שבדקות אחדות יכולה לסגור פער דו ספרתי, בדיוק כמו שקרה בהתמודדות הנוכחית.

מייקל רול חוגג (איציק בלניצקי)

האלופה לא השכילה לנצל לא פחות מ-18 איבודי כדור ושש שלשות בלבד של היריבה בצהוב עם 32%, משמע האדומים הפסידו במשחק די בינוני של המארחת מת”א. נקודת האור באדום היא ריצ’ארד האוול, שנראה כמי שחוזר מהפציעה, אך בהיעדר עזרה בצבע הירושלמים ייתקלו בבעיות כמעט מול כל קבוצה בעלת משחק פנים איכותי.

על אף מצבה הלא מזהיר, לאלופה אסור להרים ידיים לקראת המשך הליגה, בוודאי במקום בו האליפות היוקרתית מוכרעת בצורה משונה על ידי משחק בודד. עם מחשבה לעונות הבאות, בירושלים יהיו חייבים להחליף לפחות חצי סגל – הזרים רחוקים מלספק את הסחורה והישראלים לא מזכירים את יכולתם הטובה מפעם (הצהוב והמפואר).

ג'ייק כהן ומייקל רול (איציק בלניצקי)

בצד המנצח, נבן ספאחיה וקבוצתו הפגינו לא מעט אופי ויכולים מעודדים ממשחקו הטוב ביותר של נוריס קול העונה, כך שאולי הרוויחו את הגארד בכושר מרשים לקראת הישורת האחרונה ביורוליג. על אף הניצחון היוקרתי, ספאחיה חייב לתת את הדעת על איבודי הכדור הרבים של קבוצתו, מול יריבה יותר איכותית בדמות הפועל חולון, ספק אם הופעה שכזו תספיק. בשורה התחתונה החבורה מהיכל מנורה מבטחים השיגה 0:2 על היריבה הגדולה, דבר שלא קרה הרבה שנים במועדון הצהוב.

הכתוב הינו טור דעה.