הפועל תל אביב עצרה הערב (שבת) את התקופה הרעה והשיגה 87:90 על מכבי ראשון לציון בתום הארכה, במשחק שנערך בבית מכבי שבעיר היין. בניגוד לשלושת משחקיה האחרונים, הפעם החבורה של דני פרנקו הפגינה אופי מרשים בדקות ההכרעה ועל אף שהייתה בפיגור בשניות הסיום, סל חשוב של ג’רל מקניל (25 נקודות) שלח את המשחק להארכה, שם האורחת הוליכה לאורך כל חמש הדקות והשיגה את הניצחון המיוחל.

בצד המאוכזב, 28 נקודות של ג’ייסון סיגרס לא עזרו לחבורה של שמוליק ברנר, שנעצרה אחרי הניצחון על נהריה במחזור החולף. על אף משחק פנים איכותי, הכתומים, ללא מארק טולפסן הפצוע, כשלו בגדול בקליעה מחוץ מחוץ לקשת (27%). בצד המנצח שוב, האדומים חלפו על פני היריבה מעיר היין ורשמו את ניצחונם העשירי העונה, בדרך חזרה למאזן חיובי. בתוך כך, פרנקו יכול להיות מעודד מיכולתם של תומר גינת (חצי ראשון נהדר) ורפי מנקו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ת"א מנצחת את ראשון בהארכה 87:90

רוב המשחק היה בשליטת האדומים שהוליכו ביתרון מינימלי, אך התקשו להגדיל את היתרון  ולמצוא פתרונות למרפי הולוואי (19 נקודות ו-10 ריבאונדים) וסיגרס, ששמרו על קבוצתם קרובה. המארחת כבר הצליחה להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון, אולם בדומה להפסד מול חולון, גם הפעם החניכים של ברנר כשלו בדקות ההכרעה וספגו את הפסדם ה-11 מפתיחת העונה.

ג'ייסון סיגרס מאוכזב (שחר גרוס)

קלעו למכבי ראשל"צ: ג’ייסון סיגרס 28, מרפי הולוואי 19 נקודות ו-10 ריבאונדים, עידן זלמנסון 12, דרו קרופורד 9 ו-6 ריבאונדים, אבי בן שימול (10 אסיסטים) ופול דילייני 6 כ"א, ניצן חנוכי 4, אייל שולמן 3.

קלעו להפועל ת”א: ג’רל מקניל 25 נקודות ו-8 ריבאונדים, תומר גינת 15, רביב לימונד (7 אסיסטים) ורפי מנקו (6 ריבאונדים) 14 נקודות כ"א, מאט הווארד 12 נקודות ו-8 ריבאונדים, טוני גפני 6 ו-7 ריבאונדים, אדריאן בנקס 4.

רבע ראשון – 14:18 להפועל ת”א

חמישיית ראשל”צ: אבי בן שימול, ניצן חנוכי, ג’ייסון סיגרס, דרו קרופורד ומרפי הולוואי.
חמישיית הפועל ת”א: רביב לימונד, ג’רל מקניל, רפי מנקו, מאט הווארד וטוני גפני.

אוהדי ראשל"צ (שחר גרוס)
אוהדי הפועל ת"א (שחר גרוס)
שמוליק ברנר ודרור כהן (שחר גרוס)
דני פרנקו (שחר גרוס)

המשחק, עם אווירה נהדרת של שני הקהלים הצבעוניים, נפתח בצורה שקולה עם 7:8 לאדומים, אחרי נקודות של לימונד וחנוכי משני צדי המגרש. האורחת יצאה לריצת 1:6 מסלים של גפני ומנקו, אחרי דקות רעות של הכתומים. גינת כבר הגדיל לשש הפרש, אך זלמנסון השיב עם שתי נקודות משלו וקבע את תוצאת הרבע הראשון, 14:18 לאורחים מתל אביב, שהציגו יכולת הגנתית טובה.

מרפי הוולואי זורק מהקו (שחר גרוס)
טוני גפני מנסה לחסום את מרפי הולוואי (שחר גרוס)

רבע שני 35:39 להפועל ת”א

המארחת כבר הקטינה לפיגור נקודה בלבד אחרי נקודות של סיגרס, 20:19. הכתומים המשיכה ביכולת הטובה ובזכות הולוואי בצבע הפכה את התוצאה בדרך ל-24:25 שקול ומותח בבית מכבי. נקודות של גינת העניקו לאדומים יתרון מינימלי, 33:34 לחבורה מת”א שלא מצליחה לברוח, בעיקר בשל יכולת זוועתית מחוץ לקשת השלוש. האדומים שמרו על היתרון מעשר הדקות הראשונות הודות לליי אפ של גינת, 35:39 עם הירידה לחדרי ההלבשה.

עידן זלמנסון מוסר (שחר גרוס)
מרפי הולוואי מול ג'רל מקניל (שחר גרוס)

רבע שלישי – 54:55 להפועל ת”א

נקודות של הולוואי ולימונד שמרו את הפער על כנו עם פתיחת החצי המכריע, 37:41 לאדומים. ריצת 0:5 מנקודות של לימונד ומנקו העניקו לאורחת יתרון מבטיח של 9 נקודות, ברנר מיהר להזעיק פסק זמן במטרה לעצור את הדעיכה של קבוצתו, 39:48. הפער הגדול נשמר עם נקודות של סיגרס והווארד משני צדי המגרש, 43:51 לפרנקו וקבוצתו. הכתומים לא אמרו נואש ואחרי עוד סל מרשים של הולוואי בצבע הורידו לפיגור ארבע הפרש בלבד, הפעם זה היה תורו של פרנקו לבקש פסק זמן. נקודות של שולמן וסירס המשיכו את הריצה והורידו לפיגור נקודה בלבד, 54:55 לאורחת.

ג'ייסון סיגרס מול טוני גפני (שחר גרוס)
ג'ייסון סיגרס מול אדריאן בנקס (שחר גרוס)

רבע רביעי – 77:77

קרופורד איזן, אך גינת עם פלוטר קליל קבע 55:57 לקראת הדקות המכריעות. הכתומים לא אפשרו לאורחת לברוח וסיגרס שוב איזן את התוצאה. שלשה גדולה של מקניל קבעה 67:69 לאדומים, שלא השכילו להגדיל את היתרון, הכתומים עדיין במרחק נגיעה. החבורה של פרנקו כבר הגדילה ליתרון ארבע נקודות, אך שלשה גדולה של סיגרס שמרה את הכתומים קרובים קרובים. נקודות של הולוואי ובן שימול הפכו את התוצאה, 75:77 לכתומים. מקניל עם קור רוח מרשים קלע מחצי מרחק וקבע 77:77 הכי מותח שיכול להיות, דילייני עוד יכול היה לנצח, אך לא זרק והמשחק הלך להארכה.

מרפי הולוואי מול רביב לימונד (שחר גרוס)
מרפי הולוואי מול מאט הווארד (שחר גרוס)

הארכה – 87:90 להפועל ת”א

האדומים פתחו טוב את חמש הדקות הנוספות עם ריצת 0:4, ברנר מיד הזעיק פסק זמן כדי לא לתת למשחק לחמוק לו מבין הידיים. זריקות מדויקות של מקניל מקו העונשין קבעו 81:87 לאדומים, שהתקרבו משמעותית לחזרה למסלול הניצחונות. אחרי החטאות עונשין של האדומים, קליעות מדויקות של סירס הורידו כבר לפער נקודה אחת, אולם מקניל קטף ריבאונד חשוב אחרי החטאת עונשין וזה 87:90 בסיום וניצחון לאדומים.

מאט הווארד ועידן זלמנסון (שחר גרוס)
רביב לימונד עם הכדור (שחר גרוס)
רפי מנקו ותומר גינת (שחר גרוס)