דריכות שיא במכבי תל אביב לקראת גמר גביע המדינה נגד הפועל חולון, שייערך מחר (חמישי) ב-21:00 בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. כבר הערב (רביעי) נרשמה הפתעה גדולה, כאשר ל-ONE נודע כי במכבי תל אביב החליטו שג'ונה בולדן וארטיום פרחובסקי לא יירשמו לגמר, בעוד דיאנדרה קיין ודשון תומאס ישובו לסגל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו באימון מכבי וחולון לפני הגביע

באופן כללי, התחושה במחנה הצהוב-כחול של נבן ספאחיה היא שחולוניה מקבלת יותר מדי קרדיט. כולם מדברים על הניצחונות של חולון על הצהובים העונה ובמכבי מרגישים שרבים רואים את יריבתם כפייבוריטית. כאשר נוריס קול שמע שאומרים גם שגלן רייס ג'וניור הוא השחקן הכי טוב בליגה, אלוף ה-NBA לשעבר עם מיאמי היט הצית יריבות חמה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: "מה שהיה בחצי הגמר לא נחשב"

"הכי טוב בליגה? הוא סקורר מוכשר מאוד, אבל זה חולון נגד מכבי, הוא לא יכול לנצח אותנו לבד. השחקנים הטובים בליגה משחקים במכבי ת"א, לא בחולון. ג'ון דיברתולומאו הוא מהטובים בליגה. פייר ג'קסון הוא מהטובים בליגה. אני גם מהשחקנים הטובים בליגה. אנחנו מאוד ורסטיליים בעמדת הגארד ויכולים להיות מאוד יצירתיים".

דשון תומאס ופייר ג'קסון (איתי כהן)

קול הבהיר גם שלו ולחבריו לא חסרה גם ככה מוטיבציה: "הגביע על השולחן ואנחנו רוצים אותו. כל העולם נגדנו? צפינו את זה. אנחנו לא צריכים שום מוטיבציה. יש תואר על השולחן. אני לא יודע מה חולון מתכננים, אבל אנחנו לא מזלזלים בהם כי הם ניצחו אותנו פעמיים בטרום עונה ובליגה. הכל מתנקז למשחק הזה, משאירים הכל על המגרש, כל האנרגיות המחויבות, אין מחר, אין חזרה, אנחנו מוכנים לאתגר".

נוריס קול (איתי כהן)

בניגוד לאימון המסכם מול מכבי אשדוד/באר טוביה בחצי הגמר, הפעם אנשי ההנהלה של המועדון, דייויד פדרמן, שמעון מזרחי וניקולה וויצ'יץ' הגיעו לצפות בקבוצה מתכוננת למשחק.