בצל הניצחון הכל כך חשוב של מכבי תל אביב על מכבי אשדוד/באר טוביה 73:76 הערב (שני) בחצי גמר גביע המדינה, סערה גדולה בשורות הצהובים מצדו של המאמן נבן ספאחיה. הקרואטי, שלרוב ידוע בשלוותו, הורחק במהלך הרבע הרביעי לאחר שפלט מספר מילים אל עבר השופטים והביע מחאה קולנית שלוותה בתנועות ידיים. בשל כך הוא הורחק מהמשחק וירד לחדר ההלבשה, כאשר מי שניהל את המשחק עד הסיום הוא גיא גודס.

לאחר שנרגע מעט, ספאחיה אמר: "קודם כל אני רוצה לברך את אשדוד על משחק כדורסל נהדר, ביצוע והכנה בשני צידי המגרש, מגיע להם קרדיט על המשחק הזה. הם באו כאנדרדוג וקל יותר לשחק כך, זו העמדה הנוחה יותר כי אם מפסידים למכבי לא קורה כלום. ידעתי את זה. אבל בסוף התעוררנו לפחות. כולם דיברו על הריבאונד התקפה של אשדוד, לא הצלחנו לעשות את זה מולם, ואנחנו בין הקבוצות הטובות באירופה בפרמטר הזה. זה לא רק ריבאונד הגנה זה זריקות פנויות שהחטאנו, זרקנו בלי ביטחון. אי אפשר להתלונן על 73 נק' שספגנו, אבל אי אפשר להחטיא כל כך הרבה זריקות פנויות, ברוב פסקי הזמן ביקשתי שיקחו זריקות עם ביטחון. הרגשתי את הלחץ היום של הקבוצה, לא אצלי, אצל השחקנים, כי לי היו הרבה משחקים כאלה, אולי היינו צריכים לעבור את המשחק הזה כדי להיות מוכנים לגמר. מברך את הצוות שלי על עבודה נהדרת בדקות האחרונות".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: גאה מאוד בשחקנים שלי

האם ההרחקה הייתה מכוונת: "לא, ממש לא בכוונה, זו הייתה התגובה שלי, השופט עשה מה שעשה, אני לא יכול להתלונן, זה הכל. יש לי טענות רק לעצמי, אני כזה מאמן מנוסה ואני לא יכול לשים את עצמי בעמדה הזאת של הרחקה במשחק כזה. הטענות רק לי לא לשופטים. מה אמרתי לשחקנים אחרי המשחק? בירכתי אותם, אמרתי להם שאני גאה בהם מאוד, שהיינו צריכים לשחק כדורסל טוב יותר אם אנחנו רוצים לזכות בגביע".

ג'קסון קולע שלשה ענקית בשניות הסיום (נעם מורנו)

בראד גרינברג, המאמן המאוכזב, סיפר: "זה הפסד קשה...שיחקנו חזק, מגיע לבחורים הרבה קרדיט על איך ששיחקו, הגנו היטב. אמרתי להם בתחילת השנה שאם שומרים את היריבה על מתחת 40 אחוז מהשדה, כמעט בלתי אפשרי להפסיד, אבל היום זה לא היה ככה, הם קלעו 38 אחוז ועדיין ניצחו. צריך לתת למכבי את הקרדיט על איך שהם חזרו. הובלנו ב-8 ואחרי כמה רגעים שהיו כמעט מעורפלים עבורי פתאום הם חזרו. לא עשינו החלטות נכונות כשהובלנו, ניתן להגנה שלהם את הקרדיט על זה. בכל זאת גאה באיך ששיחקנו, אלכס צ'וברביץ' נתן משחק נהדר. זה כואב, אבל  זה כדורסל, לא כולם יכולים להיות שמחים כל לילה”.

בראד גרינברג (נעם מורנו)

הרחקת ספאחיה: "אני מרגיש רע כשזה קורה, יש לי הרבה כבוד לנבן, בחור נהדר ומאמן נהדר. כל פעם שזה קורה למאמן אחר אני יודע איך זה מרגיש קרה לי כמה פעמים. אחרי ההרחקה ההגנה של מכבי העלתה רמה, התקשינו בזריקות בסוף, לא הנענו כדור. זה עליי, הייתי צריך לארגן אותם טוב יותר למצבים כאלה. גם עייפות היא פקטור, אנחנו לא עמוקים כמוהם, נלחמנו אבל הם עשו יותר מהלכים טובים בסוף".

על נמרוד לוי: "הוא החטיא כמה זריקות בהתחלה ואמרתי לו להמשיך לזרוק, הוא היסס קצת כי הוציאו אותו מאיזור הנוחות, אבל הוא צעיר וילמד מזה, הוא נתן חלק ראשון מעולה של העונה, מקווה שיהיה עקבי לכל העונה, יש לו את היכולת לעשות את זה ונמשיך להגיד לו לזרוק, הלילה הלך לו פחות. מה עשה את ההבדל? היה איבוד אחד במגרש הפתוח שכאב במיוחד, החטאנו כמה שלשות פנויות והקליעה של ג'קסון הייתה פשוט 'קילר באסקט'”.