הממשלה שהתכנסה לאשר את התקציב לשנת 2019, אישרה שרווחי הטוטו יועברו לטובת קופת האוצר. עד כה הרווחים עברו לחלוקה של המועצה הלאומית לספורט. מדובר בהישג של משרד האוצר, שהשתלט על כספי הטוטו.

כדי לאשר זאת, בתקציב המדינה אושר לספורט תקציב של מיליארד שקל. מדובר בצמיחה של כ-30% ביחס לתקציב שעמד על 724 מיליון שקל, כאשר התקציב הקודם הורכב מהטוטו (574 מיליון שקל) ומשרד הספורט והתרבות (150 מיליון שקל).

סוכם על הקמת ועדה בראשות מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, ומנכ"ל משרד האוצר, שי באב”ד, שיבחנו וימליצו על הדרך המיטבית לחלוקת התקציב לכלל גופי הספורט במדינת ישראל.

יוסי שרעבי. יהיה חלק מהוועדה שתחליט על חלוקת הכספים (רדאד ג'בארה)

לשאלה לכמה זמן מובטח תקציב של מיליארד שקל, מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, השיב: "לתמיד". לשאלה האם עניין זה חתום ומובטח, לא הייתה תשובה מצד שרעבי. האחרון הוסיף שהחלוקה תמשיך להיות מקצועית ולא ישפיעו יחסים כאלה או אחרים של גופי הספורט עם שרת הספורט.

כזכור שרת הספורט הודיעה כי לא תאשר את העברת הכספים של הטוטו לאוצר ובסוף הצביעה בעד עניין זה, לאחר שהבטיחו לה את הגדלת התקציב. לאוצר לא הייתה בעיה לעשות זאת כי הוא לקח את הרווחים של הטוטו.

השרה רגב אמרה על ההחלטה: "מדובר בהישג היסטורי וחסר תקדים המביא לגידול דרמטי בתקציב הספורט הישראלי, ליציבות ובטחון תקציבי לגידול בכמות הספורטאים ובהרחבת וגידול בכמות מתקני הספורט. לראשונה מדינת ישראל תיקח אחריות על הספורט הישראלי ותתקצב את המשרד במסגרת תקציב המדינה". עוד הוסיפה רגב: "אני מבקשת להודות למנכ"ל משרד האוצר שי באב”ד שבזכות מעורבותו המו"מ הגיע לסיכום המוצלח. מודה גם למנכ"ל משרדי, יוסי שרעבי, וצוות אגף התקציבים של משרד התרבות והספורט שניהלו את המו"מ מטעמי והביאו לסיומו המוצלח".