מכבי תל אביב שדדה אמש (חמישי) את באמברג 88:90 וסחטה ניצחון דרמטי שהשאיר אותה בתמונת הפלייאוף ביורוליג, העלה אותה למאזן 8:9 חיובי ועצר מומנטום של הפסדים. חדר ההלבשה בסיום היה עליז, מלא חיוכים והייתה אנחת רווחה גדולה במחנה הצהוב. 

1. אנדראה טרינקיירי זעם בסיום והשתלח בשופטים במסיבת העיתונאים כאשר התגובה הפורמלית שלו אפילו נשמטה מהאתר הרשמי של היורוליג. "השופטים שדדו אותנו. כל הכבוד למכבי על הניצחון, אבל מכל הלב אני אומר לכם שהגיע לבאמברג לנצח. אני לא מאמין שיש אנשים שקונים כרטיסים לראות את השופטים מכריעים משחקים. צפיתי שזה יקרה, שהשריקות ילכו נגדנו, ואני מרחם על השחקנים שלי שנאלצו לחיות את זה כי השופטים עשו הכל כדי שלא ננצח". 

האיטלקי התייחס להבדלים הגדולים בכמות זריקות העונשין - 35 בצהוב לעומת 20 באדום - ולהתעלמות מוחלטת מסדרה של עבירות שנעשו על פייר ג'קסון בשניות הסיום במטרה לעצור את השעון. במכבי אגב, הדפו את הטענות של טרינקיירי. "החטאנו תשע זריקות עונשין וכל עבירה שלא נשרקה על פייר בסיום הייתה למעשה בלתי ספורטיבית כי אף שחקן לא שיחק בכדור, אלא הייתה כוונה ברורה לפגוע בשחקן. אין בסיס לתלונות שלו". 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"נלחמנו ונשארנו מרוכזים עד הסוף"

ג’קסון רשם הופעה מוזרה שכללה בעיית עבירות מוקדמת, ניהול משחק לא טוב, שמירה רעה מאוד בהגנה וריבוי מהלכים אנוכיים. אולם גם הוא התוודה בסיום לעבירות שנעשו עליו ולא זכו לשריקה: "השופטים הגיעו למשחק מבולבלים. קיבלתי יותר סטירות בשניות האלה מאשר עשו עלי עבירות כל העונה. הרגשתי שהשופטים פשוט רצו לסיים את המשחק ולברוח הביתה". 

2. מד המתח בהיכל שבר שיאים חדשים. ניקולה וויצ'יץ' ישב במושב הקבוע מול הספסל והתנשף כאילו הוא חווה צירים לפני לידה. עמי ביטון היה אקטיבי וקולני כהרגלו על הספסל, ואפילו דייויד פדרמן נטש לכמה רגעים את כיסאו ונעמד מאחורי הספסל בעצבנות.

השחקנים לא הסתירו את התחושות הקשות שליוו אותם לפני המשחק ובמהלכו וגם נבן ספאחיה, שאמנם יצא עם ידו על העליונה, מודאג מאוד מהעתיד לבוא: "כל השבוע אני עובד עם השחקנים על שיטה מסוימת בהגנה נגד ריקי היקמן ומגיע המשחק וכולם עושים הפוך. פתאום הגארדים הולכים מתחת לחסימה והגבוהים לא יוצאים בתקיפות לפיק-אנד-רול. פשוט לא מקשיבים, אני לא יודע למה".

מייקל רול חוגג. חטף מהמאמן שלו (איציק בלניצקי)

"הרוח שלנו לא הייתה בשיאה בימים האחרונים. היו כמה פרצופים נפולים", סיפר ג'ונה בולדן. גם ארט פרחובסקי, שפתח בצורה מזעזעת את ההתמודדות בשמירה על דיז'אן מוזלי, לא חסך בביקורת: "שיחקנו חרא כל המשחק. באמברג היו יותר טובים, אני בהלם שניצחנו. נלחמנו עד הסיום. נתתי למוזלי לחגוג עלי, פתחתי לא טוב את המשחק ואסור שסה יקרה. בבוקר אצפה שוב במשחק כדי ללמוד מהטעויות שלי". 

מייקל רול, למרות הנקודות שתרם, לא היה בשיאו וכפה מהלכים בכוח ונראה שתקרת הזכוכית שלו ביורוליג די ברורה ומסתכמת ברמה של קבוצות פלייאוף גבוליות. מאמנו הקרואטי לא ממש אהב את התצוגה של האמריקאי: "הוא עשה מלא טעויות, לקח על עצמו הרבה התקפית, יותר מדי אפילו ולא שיתף מספיק את השחקנים האחרים. אני אראה את הווידיאו איתו ונעבור על הטעויות כדי שלא יחזרו שוב". 

3. אבל מכבי יכולה להיות מרוצה אחרי ששברה את נאחס הזרים הפצועים ולראשונה העונה השיגה ניצחון גם בהיעדרו של זר מוביל - נוריס קול, המתאושש מקרע בירך האחורי. במכבי עובדים בימים האחרונים להכשיר את הגארד לקראת המשחק הבא מול אולימפיאקוס, כאשר המטרה של ספאחיה וצוות המאמנים היא שאלוף ה-NBA לשעבר ישוב לסגל באתונה. 

קיין מניף את ג'קסון. חיוכים וביקורות בצד הצהוב (איציק בלניצקי)

הגבלת הדקות של ד'שון תומאס הסתיימה ב-12 והפורוורד המנוסה נכנס למשחק בפיגור וסייע לצהובים להפוך את הקערה על פיה עם דקות איכותיות ומהלכים חשובים. "דעתי שלא אשחק הרבה, אבל לקראת הסיום הרגשתי ששכחו אותי על הספסל. הייתי בלחצים שלא אחזור בכלל והייתי בהלם שקראו לי לשוב. שמח שנזכרו בי במאני טיים", סיכם.