מכבי תל אביב אירחה הערב (חמישי) את באמברג הגרמנית, זאת במסגרת המחזור ה-17 של היורוליג. הצהובים, שהשיגו ניצחון בודד בחמשת המשחקים האחרונים שלהם במפעל, היו במאזן של 8:8 והצליחו להימנע ממאזן שלילי עם ניצחון חשוב, 88:90, על האורחת וזאת ללא נוריס קול הפצוע.

מאמן מכבי תל אביב, נבן ספאחיה, אמר בסיום: “אני גאה במה שהשחקנים שלי עשו אבל לפעמים זה לא עובד. גם עבורי. אנחנו יכולים לנצח ולשחק בצורה יותר טובה גם בהתקפה ובהגנה. לפחות יש לנו לב גדול ונלחמנו עד הרגע האחרון במשחק”, ספאחיה סיכם: “אני נותן קרדיט גדול לבאמברג הם שיחקו כדורסל טוב יותר הערב”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"נלחמנו ונשארנו מרוכזים עד הסוף"

מייקל רול שיצא עם שריטה על פניו אמר לאחר המשחק: ״היינו צריכים את הניצחון כדי שיחזיר אותנו למסלול ולהישאר בתוך תמונת העלייה והפסדנו יותר מדי משחקים בבית אז היה חשוב לשמור על זה. היה משחק מאוד אגרסיבי, קיבלתי חתך ומכה כבר במהלך השלישי אבל זה בסדר. ההזדמנות הגיעה, אני עובד קשה אז הייתי מוכן לזה. בשנייה שפייר ג’קסון ירד עם ארבע עבירות לספסל ועם הפציעות שיש לנו זאת הייתה הזדמנות מעולה לקחת אותה”.

ג’ונה בולדן הוסיף: ״ניצחון מאוד חשוב. הרוח בחדר ההלבשה הייתה טיפה נמוכה לאחר ההפסדים האחרונים, אז זו זריקת מורל רצינית עבורנו ומדובר בבניית מומנטום חשובה למשחקים הבאים. ג’ון דיברתלומיאו נכנס והוא הרים אותנו עם היציאה של ג’קסון בארבע עבירות ואז בשנייה שפייר חזר הוא פשוט סיים את המשחק עבורנו, כולם תרמו לניצחון”.

מנגד, אנדראה טרינקיירי, מאמן באמברג, נכנס למסיבת העיתונאים מאוד עצבני בעקבות שריקות השופטים: ״השופטים הכריעו את המשחק, ידעתי שזה יקרה מהרגע שנכנסתי להיכל. היינו יותר טובים ממכבי והגיע לנו לנצח ואנשים משלמים לראות את השחקנים ולא כדי לראות שופטים. נהניתי לראות את הקבוצה שלי משחקת ואמרתי לשחקנים שמגיע להם את הניצחון הערב”.