משחקי רבע גמר גביע המדינה לנשים נערכו הערב (חמישי) וסיפקו את הסחורה עם כמה תוצאות מאוד מעניינות. מכבי אשדוד השיגה את הכרטיס לחצי הגמר עם 73:76 על אליצור נווה דוד רמלה, אליצור חולון גברה 54:62 על מכבי רמת חן, בני יהודה נכנעה לא.ס רמת השרון 72:67 ובנות הרצליה ניצחו את הפועל ראשון לציון 56:62.

אליצור נווה דוד רמלה – מכבי אשדוד 76:73

קרב צמוד של הקבוצות באולם בקריית מנחם הסתיים בניצחון דרמטי של הקבוצה מעיר הנמל שהשיגה את הכרטיס לשלב הבא. כבר מהרבע הראשון היה ברור שמדובר בהתמודדות שקולה והתוצאה עמדה על 20:20. האורחות הגדילו את הפער מעט, אבל אלכסיס ג’ונס הקטינה ל-45:44 בהפסקה. גם ההמשך היה צמוד וחרף יכולת טובה של אדוט בולג’ק בשורות המארחת (22 נק’ ו-12 כדורים חוזרים), שי דורון (18 נק’) וצ’לסי הופקינס (13 נק’ ו-11 כ”ח) הובילו את הקבוצה של עדן ענבר לניצחון דרמטי.

אלי רבי מאמן רמלה (צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

מכבי רמת חן – אליצור חולון 62:54

הקבוצה של שירה העליון הודחה על ידי מוליכת ליגת הנשים, שממשיכה בעונה יוצאת הדופן שלה. המשחק היה שקול במשך שלושה רבעים, אבל רבע אחרון קטלני בה קלעו השחקניות של רועי אייזנברג 24 נקודות וספגו 13 בלבד, עשה את ההבדל. סיאניה צ’ונג הובילה את קלעיות המנצחת עם 25 נקודות, קריסטל ברדפורד הוסיפה 16 נקודות ו-19 כדורים חוזרים משלה. מנגד, 21 נקודות של נייה קופי לא מנעו הפסד.

בנות הרצליה – הפועל ראשון לציון 56:62

המארחת השיגה את הכרטיס לשלב הבא עם ניצחון ביתי קל יחסית. התוצאה יחסית משקרת, היות והשחקניות של גלעד כץ הוליכו ביתרון דו ספרתי במשך דקות ארוכות, אבל רבע אחרון חלש איפשר לקבוצה מעיר היין לחזור לתמונה, אך לא מעבר לכך. 16 נקודות היו למתי אג’בון בשורות המנצחת, 27 נקודות ו-9 כדורים חוזרים לאנטוניה נינג’יפה בשורות המפסידה. 

אנטוניה ינג'יפה (עודד קרני, מנהלת ליגת הנשים)

א.ס רמת השרון – בני יהודה 67:72

החבורה של נמרוד מיטל הזיעה, אבל הצליחה לנצח את הכתומות בדרך לשלב הבא במפעל. התוצאה הייתה צמודה במשך דקות רבות, אבל המקומיות לא שמטו את היתרון שלהן בדקות ההכרעה. שי קלי הצטיינה עם 20 נקודות ברמה”ש, 24 היו לסקויה הולמס בצד המפסיד.