מכבי תל אביב תארח הערב (חמישי) ב-21:05 את באמברג כאשר הפסד יכניס את נבן ספאחיה וקבוצתו לטריטוריה לא מוכרת, מסוכנת אפילו - הצהובים, שרושמים העונה מאזן 8:8 ביורוליג, טרם נפלו למאזן שלילי ביורוליג. 

"אנחנו מודעים לסיטואציה ולעובדה שיש קבוצות שצמודות אלינו בטבלה. אנחנו מדורגים במקום שמיני, אבל אם נפסיד לבאמברג אולי ניפול למקומות 10-11. חשוב שנבוא מרוכזים", סיפר ארט פרחובסקי לקראת ההתמודדות. 

הנה כמה נתונים יבשים: בכל פעם שמכבי הופיעה ביורוליג בהרכב חסר, זה נגמר באכזבה. פעם מייקל רול נעדר, ואז דשון תומאס וגם נוריס קול - ואפילו השניים האחרונים יחד. הערב הגארד שוב לא יתלבש, אבל הצהובים יקבלו בחזרה את הפורוורד, שיירשם למשחק ויזכה לשחק בין 10-15 דקות לפי ההערכות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספאחיה: "אנחנו מוכרחים לנצח מחר"

תומאס החלים בקצב מעודד, הוא רוצה לשחק, וסיפר לחבריו בחדר ההלבשה שהוא כשיר להירשם להתמודדות. האמריקאי החל מוקדם יותר השבוע לעבוד עם רגב פנאן על חזרה לכושר, ואז התפנה לקליעות, ואתמול השלים אימון ב-100% פיזיות ובאינטנסיביות גבוהה. 

סיפרנו לכם על המומנטום השלילי של הגרמנים ועל השינויים בסגל שכוללים את הגארד ברייס טיילור והפורוורדים לוקה מיטרוביץ' ואליאס האריס OUT, לעומת הסנטר דיז'אן מוסלי והפורוורד דורל רייט IN.

אנדראה טרינקיירי (איציק בלניצקי)

תאמינו או לא, ספאחיה אפילו לא חושש: "לא מתרגש. הכדורסל שלהם לא יותר טוב או פחות טוב גם אחרי השינויים".

לעומת זאת, גם ללא נוריס קול, סגן מלך הסלים של מכבי ביורוליג, אנדראה טרינקיירי מחמיא ולא מזלזל ביריבה עליה הוא מוביל 2:3 במאזן המשחקים הפנימיים: "אנחנו מתמודדים נגד קבוצת המעבר שיוצאת למתפרצות במגרש הפתוח הכי טוב באירופה. אנחנו צריכים להיות מאוד חכמים בירידה להגנה, וחייבים לשלוט בקצב המשחק אם נרצה סיכוי כלשהו לנצח".