במסגרת המחזור ה-10 בליגת האלופות של פיב”א ניצחה הערב (שלישי) הפועל חולון 91:106 את יובנטוס הליטאית והמשיכה בכושר הנהדר בו היא נמצאת בתקופה האחרונה. בעקבות הניצחון שיפרו הצהובים - סגולים את המאזן שלהם במקצת, כשכרגע הם עומדים על 3 ניצ’ ו-7 הפסדים במקום ה-6 בבית. יובנטוס ירדה למקום ה-7 בעקבות ההפסד. זהו הניצחון התשיעי בעשרה משחקים לחבורה של דן שמיר. 

חולוניה נראתה מצוין, וקיבלה מרוב השחקנים שלה משחק מעולה, בראשם ג’ו אלכסנדר, שהוליך את קלעי הקבוצה עם 19 נקודות. גלן רייס ג’וניור הוסיף 14 נק’ משלו ועוד 9 אסיסטים. במשחק הקודם אגב, החבורה מחולון הפסידה ליובנטוס בהפרש של שתי נקודות, והניצחון היום רק מראה את גרף השיפור של הצהובים – סגולים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שמיר: "נכנסנו לקצב של ינואר"

קלעו לחולון: ג’ו אלכסנדר 19 נקודות ו-9 ריב’, טיישון תומאס 16 נק’, גלן רייס ג’וניור 14, תמיר בלאט 11 , קורי וולדן 9, גיא פניני וחנן קולמן עם 8 נק’ כ”א, שמעון הרוש 7, טרו הולואיי 6 , טי ג’יי קליין 5 וטל זך עם 3. 

קלעו ליובנטוס: סימאס בוטרלביצ’יוס 25 נקודות, ארווידס סיקסניוס 18, אנתוני איירלנד 14, מינדגאוס קופסאס 12, מקסים קורניינקו וג’ונאס זאקס עם 6 כ”א, לארון דנדי 4, ג’ונתה פלאורס 3, דוביס ביצ’קאוסקיס 3

.ג'ו אלכסנדר קופץ (שחר גרוס)

דן שמיר : “עכשיו זאת סיטואציה חדשה עבור הפועל חולון” 

מאמן הפועל חולון, דן שמיר, היה מרוצה מאוד בסיום המשחק ופירגן לשחקניו כשאמר: “משחק טוב עבורנו, כולם תרמו הערב. לא שמרנו טוב את קו השלוש, אבל עשינו דברים טובים. מסרנו 29 אס’ כדי להשיג את הניצחון הזה ואנחנו מאושרים. עברנו חודשיים שבהם היינו צריכים לסחוט שחקנים. הולוואי והרוש היו פצועים, אז הבאנו את טי ג’יי שעדיין צריך להתאקלם. עכשיו זאת סיטואציה חדשה עבור הפועל חולון. בדרך כלל אין לנו עשרה שחקנים כאלה איכותיים ולמרות שזה לא יקרה כל יום, זאת דרך שבה אפשר לנצל את העומק שלנו, דרך רוטציה יותר טובה ושחקנים יותר רעננים”.

משחק ההתקפה של הקבוצה: “הפוקוס שלנו הוא על לשמר דברים טובים לראות מה עובד ואיך לשפר דברים. בעונה שלמה לפעמים צריך לנצח בדרכים כאלה ולפעמים בדרכים אחרות, אבל זה ברור שאנחנו נכנסים לקצב שאפילובמשחק שלא קולעים הכי טוב אנחנו מגיעים ל85 נקודות, ובזמן האחרון היו לנו משחקים של 90 ו-100 נקודות, זה מי שאנחנו ולא ננסה להיות משהו אחר.״

רבע ראשון: 23:25 ליובנטוס 

חמישיית הפועל חולון: תמיר בלאט, קורי וולדן, גלן רייס ג’וניור, טיישון תומאס וג’ו אלכסנדר.

חמישיית יובנטוס: אנתוני איירלנד, ארווידס סיקסניוס, מקסים קורניינקו, סימאס בוטרלביצ’יוס, לארון דנדי. 

אוהדי חולון (שחר גרוס)

הרבע הראשון היה בסימן חולון נגד ארווידס סיסקניוס. הפוורורד של יובנטוס קלע את שמונה הנק’ הראשונות של קבוצתו וסיים את הרבע כולו עם 11 נקודות. מנגד, חולון הציגה משחק קבוצתי, כשכל השחקנים על הפרקט תורמים בשני צידי המגרש, והיא הייתה כבר ביתרון חמש שתי דקות לסוף הרבע, אך ההגנה של הצהובים- סגולים נרדמה מעט לקראת סוף הרבע ואיפשרה ליובנטוס לסיים את הרבע ביתרון שתי נקודות. 

טיישון תומאס מטביע (שחר גרוס)

רבע שני: 45:50 לחולון 

הרבע השני נראה כמו המשך ישיר של הרבע הראשון, חולון פתחה אותו בצורה טובה, אך לפרקים נתנה לליטאים הזדמנויות לצמצם, וכך התוצאה נשארה צמודה לאורך כל הרבע. לקראת סיום הרבע, המארחת העלתה הילוך והצליחה לסיים את המחצית ביתרון של חמש נק’. את חולון הוביל טיישון תומאס עם 10 נק’ ו-4 אס’, אצל הליטאים ארווידס סיסקניוס עם 13 נק’. 

ג'ו אלכסנדר (שחר גרוס)

רבע שלישי: 61:75 לחולון 

עד כה חולון שיחקה בצורה מצוינת, כפי שהתרגלנו ממנה בתקופה האחרונה. המארחת הציגה הגנה מצוינת, ובכל פעם שהקבוצה של דן שמיר הייתה צריכה גיבור תורן, צץ שחקן אחר שסוחב אותם ליתרון דו ספרתי. ג’ו אלכסנדר (17 נק’ ו-8 ריב’) הוא האיש של החולונים לאחר ההפסקה. גלן רייס ג’וניור הוסיף 9 אסיסטים. בסוף הרבע יתרון 14 לחולונים. 

תמיר בלאט עולה לסל (שחר גרוס)

רבע רביעי: 89:103 לחולון 

כששתי הקבוצות עלו לרבע הרביעי, כבר היה ברור לאן נושבת הרוח. חולון המשיכה בריצה הנהדרת שלה, ורק המשיכה להגדיל את הפער, כשבשיאו עמד כבר על 20 נקודות. דן שמיר נתן לרוב השחקנים לנוח ברבע האחרון, ונראה היה שגם הליטאים כבר ויתרו על המשחק. בסיום המשחק, ניצחון ב- 15 הפרש לחולונים.