מכבי תל אביב גברה הערב (חמישי) 91:94 על ולנסיה והשיגה את ניצחונה השביעי ביורוליג, כשהצהובים המשיכו את התצוגה המשכנעת מהניצחון הגדול על הפועל ירושלים בתחילת השבוע והוכיחו כי עד כה, מקומם בהחלט ראוי להיות בין שמונה הראשונות שיעפילו להצלבה, אך עדיין יש עוד מקום לשיפור.

בצד החיובי, נבן ספאחיה יכול להיות מעודד מאוד מהיכולת ההתקפית המשכנעת, תוך הצגת משחק פנים משובח. נקודת אור נוספת היא היכולת של ארטיום פרחובסקי (14 נקודות) שהציג מחצית ראשונה יוצאת מן הכלל והוכיח כי למרות כל הספקולציות על שחרורו, הוא בהחלט עוד יכול לתרום לקבוצה התל אביבית.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)

דשון תומאס שעולה באופן קבוע מהספסל מתברר כבינגו הגדול של המועדון העונה, הפורוורד רשם משחק יוצא מן הכלל עם אחוזים מצוינים מהשדה (8/12) והוכיח כי הוא בין השחקנים החשובים בקבוצה, כשחקן שלא כופה עצמו על המשחק ומכריח זריקות.

אולם, צריך גם לקחת את הניצחון בפרופורציות, מכיוון שהצהובים פגשו יריבה לא הכי איכותית, שהגיעה בסגל די חסר ועם מעט יותר ריכוז בדקות המכריעות גם הייתה יכולה להנחיל לצהובים הפסד חמישי במפעל. מבחינת ניתוח המשחק, הפרמטר המרכזי שראוי לשיפור הוא בצד הקליעות מבחוץ, שכן החבורה של ספאחיה קלעה 6 שלשות בלבד וכבר מפתיחת העונה היא לא מרשימה בפן זה, הן מבחינת כמות הזריקות והן בבחינת האחוזים. מול ולנסיה וז’לגיריס כמות כזו מעטה של שלשות יכולה להספיק, אך מול אריות היבשת זה עלול להיות בעייתי, בטח מול קבוצות עם קו קדמי יותר מאיים.

מייקל רול, דשון תומאס ואלכס טיוס חוגגים (איציק בלניצקי)

המשחק מול הספרדים הוא מסוג המפגשים שהצהובים היו מפסידים בשנים האחרונות, אך אפשר לקבוע חד משמעית כי השנה נושבת רוח שונה בהיכל מנורה מבטחים. עם הניצחון על ירושלים, ספאחיה וקבוצתו הוכיחו כי כרגע הם רמה מעל לליגה, אך אם ברצונם להגיע רחוק ביורוליג ולא להסתפק בטופ-8, עדיין ישנם עוד מספר פרמטרים שחייבים לשפר, בראש ובראשונה הקליעות מבחוץ. 

הכתוב הינו טור דעה.