הפועל תל אביב נענשה היום (רביעי) ביד קשה על ידי הדיין עורך הדין נועם ליובין, ברדיוס למשחק אחד, זאת לאחר מספר מקרי התנהגות בלתי הולמת של אוהדי הקבוצה, בפרט במשחק מול עירוני נשר. בכך, המשחק מול הפועל מרמורק לא יתקיים באצטדיון המושבה. בנוסף, הפועל ת”א נענשה בקנס של 10,000 שקלים.

עו”ד ליובין כתב כי “עצם העמדתה לדין במספר פעמים כה רב מתחילת העונה, פגיעת החפצים אותם השליכו אותם פורעים בעוזר השופט, ואי יכולתה לתפוס את אותם פורעי חוק, היטו את הכף במקרה זה לעונש הלא קל אותו ספגה בתקווה כי מעתה ינקטו קברניטי הקבוצה בצעדים מעשיים אשר ימגרו את התופעה הנ”ל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איווניר: "אני אחראי על המצב הזה"

“המנכ”ל מר רובי רגב טען כי עדיין לא הצליח להשיג ראיות המפלילות פורע חוק זה או אחר אולם בד בבד שטח בפני ביה”ד זה, בשפה רהוטה, את המאמצים הרבים אותם משקיעה הקבוצה במלחמתה במעשי האלימות הנ”ל וניסיון מיגורם על ידי ראשי הקבוצה. עוד הוסיף מר רגב כי הינו מבקש שביה”ד ייראה בכך התחלתו של תהליך מיגור ויתחשב בדברים שנאמרו עת ייגזר עונש של הנאשמת. על כן בשלב ראשון ומאחר ולו הובאו בפניי ראיות מפריכות מכל סוג שהוא, ולא הוכחשו המעשים המיוחסים לאותם פורעי חוק, הרי שהנני מרשיע את הנאשמת בעבירות המיוחסות לה בגיליון האישום”.

בעניין העונש כתב עו”ד ליובין: “אדגיש בטרם אגזור את עונשה של הנאשמת כי זוהי העמדתה לדין הרביעית של הנאשמת מתחילת העונה בגין מעשיה של אוהדיה ורק לשם ההשוואה הרי שבכל העונה הקודמת בה היה מצבה של הנאשמת קשה מאוד, עמדה לדין הקבוצה “רק” 5 פעמים בכל העונה בגין מעשי אוהדיה. כאמור מצוין אנו בתחילתה של עונה זו וכבר עמדה לדין הקבוצה 4 פעמים בגין מעשי אוהדיה.

אוהדי הפועל תל אביב (נעם מורנו)אוהדי הפועל תל אביב (נעם מורנו)

“קיים גרף הולך ועולה במעשי האלימות מצד אוהדי הקבוצה. נראה כרגע כי אבד במעט הרסן של קברניטי הקבוצה בנעשה ביציעי אוהדיה של הנאשמת וניר כי אין כל חשש קיים מצד אותם פורעי חוק להשליך חפצים לכר הדשא ולנקוט באלימות ואף במקרה זה לפגוע בעוזר השופט. אגב, פגיעה מעין זו הייתה יכולה אף לגרום להפסקתו של המשחק על כל המשתמע מכך ואז היו נאלצים קברניטי הנאשמת להתמודד עם אירוע בסדר גודל חמור בהרבה”.

"אם נפסיד לקטמון, נדאג להפועל ולא לאחרים"

המשבר בהפועל תל אביב רק הלך והחריף אמש (שלישי), כאשר האדומים הודחו בחצי גמר גביע הטוטו על ידי הפועל רמת גן בתוצאה 2:0 ולאור המצב הקשה, בעלי הפועל ת"א נשארים אדישים. אחד מהם הצהיר בשיחה עם ONE כי זעזוע ייתכן ביום שישי הקרוב, במידה שהקבוצה לא תצליח לנצח את הפועל קטמון באצטדיון המושבה.

"אנחנו לא נראים טוב, אין ספק, אנחנו לא רוצים לשקר את עצמנו", אמר אחד הבעלים. "אם היינו צריכים לנצח אתמול ומפסידים עוד מילא, אבל כנראה בגלל שזה היה גביע הטוטו הם זלזלו קצת, היה הרכב משני בגלל הפציעות וגם לא היו אנרגיות. לא נפטר מאמן על הפסד בגביע הטוטו, אבל הדרך כרגע היא לא דרך. נראה מה יקרה אחרי המשחק מול קטמון ביום שישי. אם נפסיד ולא ניראה טוב - זו הפועל ת"א ואנחנו צריכים לדאוג לה ולא לאף אחד אחר".

מוטי איוניר (נעם מורנו)מוטי איוניר (נעם מורנו)

"אנחנו מקווים מאוד שהרגע הזה מול הקהל זעזע אותם, שירגישו את הבוז, שיתמודדו עם זה", אמרו במועדון על הבוז והקללות שחטפו השחקנים אמש. "הם שבורים. זה אמנם גביע הטוטו, שזה כביכול לא מעניין ולא חשוב, אבל אין מצב שניראה ככה יותר. מאמן אחר יעזור יותר ממוטי? בכלל לא בטוח שהוא הבעיה. גם אם מאמן אחר, השחקנים עדיין יעלו עם הראש למטה ובלי חשק. כאילו הם עושים טובה, ככה זה נראה. השחקנים מאוד אוהבים אותו, האימונים מקצועיים והכל טוב מהבחינה הזאת, אבל כולם באים להתאמן ולשחק כהכרח, כבר לא בכיף. מוטי ממש לא איבד את חדר ההלבשה, אבל כשהמערכת בלחץ אז הכל נראה רע".

גורם המקורב למערכת ציין והדגיש את העובדה כי אין הדבר מפתיע בכלל, למרות כל הדיבורים על כך שמדובר על תקציב עתק בליגה הלאומית. "זה לא נכון להסתכל על התקציב כגדול ביותר בליגה הלאומית אי פעם – 15 מיליון שקלים'", אמר. "תקציב השחקנים עומד על 7-8 מיליון שמתוכו יש ארבעה שחקנים עם משכורת גבוהה מאוד ביחס ללאומית ושחקן אחד שכלל לא נמצא בסגל, ככה שבפועל למעלה ממחצית התקציב הולך עליהם. שאר התקציב, אולי 3 או 4 מיליון, מהווה את שאר הסגל, שזה כמו קבוצה ליגה לאומית לגיטימית, וככה בדיוק אנחנו נראים".

אוראל דגני מוחלף (נעם מורנו)אוראל דגני מוחלף (נעם מורנו)

האווירה הרעה נמשכה גם באימון הבוקר, כאשר השחקנים נראו רובם ככולם עם הראש למטה. אם לא די בכך, הפציעה של אוראל דגני, שמתח אתמול את המפשעה והוחלף, תגרום לו לפחות להחמיץ את המשחק הקרוב ביום שישי.